اخبار

تشریح آخرین دستاوردهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان با معاون سیاسی امنیتی استانداری گیلان

تشریح آخرین دستاوردهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان با معاون سیاسی امنیتی استانداری گیلان

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان  در دیدار  با معاون سیاسی امنیتی استانداری گیلان به تشریح آخرین دستاوردهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پرداخت .

مهندس رضایتی  ضمن ارائه گزارشی از قابلیت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات درراستای ایجاد شغل و توانمند سازی سایر امور مرتبط با این حوزه خاطر نشان ساخت : بکارگیری فناوری‌های نو و اصلاح روش‌ها باعث بالا رفتن بهره‌وری می‌شود. وی افزود : باید با اصلاح روش‌ها و بکارگیری فناوری‌های جدید از جمله فناوری اطلاعات به سمت  بهبود کیفیت زندگی و افزایش اشتغال و استقرار دولت الکترونیک حرکت نماییم .

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان با تشریح وضعیت نیروی انسانی کشور و میزان دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی اظهار داشت: صنعت  کشور قادر به جذب این تعداد نیروی جویای کار نیست و راه‌حل این مسئله در گرو توجه به حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات می‌باشد.
وی همچنین رشد و ارتقا خدمات را مستلزم  به روز بودن اطلاعات و امکان پردازش و انتشار لحظه ای داده‌ها دانست و خواستار توجه به فناوری اطلاعات و ارتباطات در کلیه سطوح برنامه ریزی استان شد.

ایجاد شبکه ملی اطلاعات ، مرکز داده ، توسعه شبکه فیبر نوری به عنوان  زیرساخت های اصلی پیاده سازی دولت الکترونیکی و ارائه خدمات الکترونیکی به مردم از دیگر موضوعاتی بود در این نشست به مطرح و به برنامه ای در دست اقدام برای تسریع آن در استان اشاره گردید .

معاون سیاسی امنیتی استاندار گیلان ضمن ابراز خرسندی از استقرار اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان دستگاه ناظر حاکمیتی و نماینده عالی وزارت در استان توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات را بستر توسعه کشور و استان در کلیه زمینه ها برشمرد و از آمادگی کامل برای حمایت از اجرای طرح های مورد نظر وزارت در استان خبر داد . وی ارائه برنامه های توسعه ای در حوزه IT برای آگاهی مدیران استان را در جلسه شورای اداری بسیار حائز اهمیت دانست و مقرر شد در جلسه آتی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گزارشی ارائه نمایند .

۹ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۳۸
تعداد بازدید : ۴۶۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید