اخبار

شهردار رشت در دیدار با مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان : شهرداری رشت آماده همکاری برای ایجاد شبکه فیبر نوری

شهردار رشت در دیدار با مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان : شهرداری رشت آماده همکاری برای ایجاد شبکه فیبر نوری

شهردار رشت در دیدار با مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان از آمادگی برای ایجاد و توسعه شبکه فیبر نوری خبرداد. وی با اشاره به تغییرات مداوم تکنولوژی و شیوه های استفاده از تکنولوژی ارائه خدمت به روش سنتی را امکانپذیر ندانسته و به لزوم استفاده از تکنولوژی روز اشاره و خاطر نشان ساخت : مردم کلانشهر رشت مردمی با فرهنگ که افکار و رفتارشان متکی بر علم روز است ، مردمی علم گرا و متعهد به استفاده از دانش در امور و این ایجاب می کند تا ما نیز با نگاه دانش محور شهر را اداره نماییم .

وی افزود : اجرای شبکه فیبر نوری اولین قدم ما برای رسیدن به تکنولوژی و علم نو است و وظیفه ای است که احساس می کنیم باید در جهت استیفای حقوق شهری انجام دهیم و آن را از حقوق مردم می دانیم .

مهندس خلیلی رشت را مبدا اولین ها برشمرد و اظهار داشت : رشت در مباحث علم و فرهنگ و هنر از زمره اولین ها در کشور بوده و این نشان دهنده آن است که زودتر به این نتیجه رسیده که جامعه مدنی را تجربه نماید و حق آن است یک قدم جلوتر از دانش و تکنولوژی استفاده نماید . وی آمادگی کامل خود را جهت مشارکت در پیاده سازی شبکه فیبر نوری اعلام نمود .

مهندس رضایتی در این دیدار جامعه امروز را جامعه ای در حال گذار از سیستم سنتی به سیستم مبتنی بر فناوری و فضای مجازی برشمرد و از آمادگی مسولان برای اجرای برنامه هایی در این زمینه برای ساماندهی تعاملات بین مردم با سازمانها و مردم با یکدیگر در فضای مجازی و سیستم های مبتنی بر فناوری اطلاعات خبر داد .

ایشان ضمن اشاره به تکالیف قانونی در برنامه پنجم توسعه برای گسترش فناوری ارتباطات و اطلاعات توسط وزارت ارتباطات به اقدامات به عمل امده برای ایجاد مرکز داده ، افزایش پهنای باند و اجرای شبکه ملی اطلاعات پرداخت و بیان داشت : برای تحقق این مهم افزایش پهنای باند و توسعه شبکه فیبر نوری از تکالیف دارای اهمیت و اولویت است که باید تمام تلاش برای عملیاتی نمودن آن را بکارگرفت .

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ضمن اشاره به تکالیف اپراتور چهارم جهت اتصال شبکه فیبر نوری به درب اماکن افزود : آمادگی شهرداری رشت و حضور نیروهای علاقمند به توسعه شهری این نوید را می دهد تا با تعامل مناسب بتوانیم در راه اندازی شبکه فیبر نوری در زمره شهرهای پیشرو قرارگیریم و به عنوان الگویی برای سایر شهرهای استان باشد.

مهندس رضایتی اظهار داشت باید با فرهنگ سازی وآموزش در راستای استفاده درست از تکنولوژی و فناوری های نوین احساس نیاز آن را در جامعه تقویت و اگر چنین شد سرعت توسعه نیز در آن افزایش خواهد یافت .

در این نشست مقرر شد با تشکیل جلسات فنی و ارزیابی مدل های اجرا شده در کشور و اقدامات به عمل آمده توسط اپراتور چهارم با  استفاده از ظرفیت شهرداری رشت برای توسعه و  ایجاد شبکه فیبر نوری اقدام گردد./

۲۳ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۳۳
تعداد بازدید : ۴۹۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید