اخبار

همایش مدیریت امنیت با استقبال مسئولین و کارشناسان IT استان یزد برگزارشد

همایش مدیریت امنیت با استقبال مسئولین و کارشناسان IT استان یزد برگزارشد
همایش مدیریت امنیت اطلاعات صبح دوشنبه 28 بهمن ماه با تلاش اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و میزبانی دانشگاه یزد همچنین مشارکت تعدادی ازشرکتها و سازمانهای مرتبط با حضور مدیران و کارشناسان فناوری اطلاعات در دستگاه های اجرایی استان واساتید و دانشجویان علاقه مند در سالن آمفی تئاتر مرکزی دانشگاه یزد برگزارشد.

در این مراسم ابتدا مهندس وزیری مدیرکل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان ضمن خیرمقدم به بیان اهمیت دنیای فناوری اطلاعات و الزامات گذر ازسامانه های کاغذی به فناوری اطلاعات پرداخت و اظهار داشت :پرداختن به مقوله امنیت درشبکه های اطلاعاتی بدین معنی است که قبل از گذاشتن اطلاعات مهم خود در فضای مجازی از امن بودن فضای مورد استفاده اطمینان حاصل شود در غیراینصورت استفاده از فضای مجازی ناامن موجب دلسردی مدیران و پشیمانی آنها خواهد شد.واین خود مقاومتی است در برابر تغییر.

ایشان با اشاره به نیروی انسانی تحصیلکرده و موقیعت جغرافیایی استان اظهار داشتند زمینه برای رشد بیشتر فناوری اطلاعات در استان آماده است که وجود دو شرکت از استان در  بین 20 شرکتی که درزمینه مشاوره در حوزه نظام ملی مدیریت امنیت اطلاعات از سازمان فناوری اطلاعات دارای پروانه اند گواه آن می باشد.سپس ایشان به معرفی اداره کل و وظایف آن پرداختند و به اقدامات صورت گرفته در زمینه فناوری اطلاعات توسط این اداره کل اشاره کردند.

 در ادامه مهندس رضایی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری یزد با اشاره به توانمندی های گسترده استان یزد در زمینه فنآوری اطلاعات گفت: در حال حاضر با تأمین زیرساخت های مناسب در سطح استان زمینه توسعه و ارتقای فنآوری های ارتباطاتی و اطلاعاتی بخوبی فراهم آمده است. وی در عین حال خاطرنشان کرد به دلیل هزینه بر بودن بسیاری از برنامه های مربوط به توسعه و ارتقای امنیت شبکه های مجازی، دستگاه های اجرایی استان همچنان با آنچه در برنامه پنجم توسعه پیش بینی شده است فاصله دارند.

در ادامه این مراسم مهندس میراسکندری،مهندس تسلیمی وسرکارخانم مهندس دهبسته از سازمان فناوری اطلاعات ایران و دکتر ادیب نیا از دانشگاه یزد به ترتیب در مورد مسائل نظام مدیریت امنیت اطلاعات(نما)،معرفی مراکز CERT،معرفی مرکزماهر و روند تاریخی امنیت ومعرفی مرکز آپا دانشگاه یزد صحبت کردندو به سوالات و ابهامات موجود پاسخ دادند.

۳ اسفند ۱۳۹۲ ۱۳:۵۳
تعداد بازدید : ۵۰۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید