پرش به محتوای اصلی

اخبار

همایش ملی «استان مجازی در بستر شبکه ملی اطلاعات» برگزار شد

همایش ملی «استان مجازی در بستر شبکه ملی اطلاعات» برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان، نخستین همایش ملی «استان مجازی در بستر شبکه ملی اطلاعات» که از صبح امروز در تالار خلیج فارس دانشگاه پردیس گرگان کلید خورد عصر امروز با بررسی چهار محور مختلف در حوزه آیسیتی به کار خود پایان داد.

این همایش در دو نوبت صبح و بعدازظهر در گرگان برگزار شد که در ابتدا علیاکبر جلالی مشاور استاندار گلستان و پدر علم آیتی ایران پیرامون مسائل توسعه فناوری اطلاعات، ایجاد فضای کسب و کار سخنانی ارائه کردند و حسن صادقلو استاندار گلستان به عنوان رئیس همایش به موضوع «مدل مفهومی استان مجازی» پرداختند.

علی وطنی معاون علمی و پژوهشی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، پرفسور سعیدرضا عاملی استاد گروه ارتباطات دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، رضا باقریاصل سرپرست معاونت دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات و کاظم آیتاللهی رئیس سازمان نظام صنفی رایانهای کشور از دیگر سخنرانان این همایش بودند.

سعیدرضا عاملی استاد گروه ارتباطات دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران دارای دکترای جامعهشناسی ارتباطات از دانشگاه رویال هالووی لندن، عضو وابسته گروه مطالعات آمریکای دانشکده مطالعات جهان و رئیس انجمن علمی مطالعات جهان است که 18 جلد کتاب به زبان فارسی، 16 جلد به زبان انگلیسی و صدها مقاله به زبانهای فارسی، انگلیسی، چینی، ژاپنی و عربی در زمینههای ارتباطات، فناوری اطلاعات و روابط عمومی نگاشته است.

وی تاکنون جوایز علمی زیادی از جمله جایزه ویژه بنیاد ملی نخبگان (جایزه علامه طباطبائی) و پنجمین جایزه بینالمللی دکتر نطقی (بنیانگذار روابط عمومی ایران) را به دست آورده است.

برگزاری نشست تخصصی مدیران و کارشناسان فناوری دستگاههای اجرایی با جلالی و باقریاصل، نشست تخصصی دانشگاهیان و مراکز پژوهشی با وطنی و نشست اعضا نظام صنفی رایانه استان با آیتاللهی از دیگر برنامههای نوبت عصر این همایش بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل؛ با توسعه آموزش عالی در کشور فرصتهای زیادی برای جذب منابع انسانی متخصص به صورت متمرکز در استانهای کشور به وجود آمده است، لیکن هنوز ابعاد این توانمندی به دلایل مختلف دیده نمیشود و بیشتر امور استانها، در مرکز کشور انجام میشود.

در استانهای کشور مانند استان گلستان که بیش از 5 هزار فارغ التحصیل فقط در رشتههای مرتبط با آی‌سی‌تی وجود دارد این نوع مشاغل کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

باید استانهای مجازی که مبانی نظری و مدل مفهومی آن در همایش مورد بررسی قرار میگیرد، به وجود آید تا حضور استانهای کشور در توسعه فناوری جدید بیشتر دیده شوند.

محورهای این همایش شامل تبیین مدل مفهومی استان مجازی، راهکارهای توسعه اشتغال فناوری اطلاعات و ارتباطات، توسعه خدمات شبکه ملی اطلاعات در تحقق استان مجازی، نقش بخش خصوصی و شهروندان در توسعه دولت الکترونیک بوده است.

۱۱ اسفند ۱۳۹۲ ۱۱:۰۰
تعداد بازدید : ۶۴۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید