اخبار

برگزاری همایش آشنایی با نظام مدیریت امنیت اطلاعات و مرکز ماهر در گیلان

برگزاری همایش آشنایی با نظام مدیریت امنیت اطلاعات و مرکز ماهر در گیلان

همایش یکروزه  آشنایی با نظام مدیریت امنیت اطلاعات و مرکز ماهر با مشارکت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان و اداره کل فناوری اطلاعات ،ارتباطات و امنیت استانداری گیلان با حضور مدیران نظام نما و مرکز ماهر سازمان فناوری اطلاعات ایران مهندس میراسکندری و بیگلریان در سالن همایش استانداری گیلان برگزار گردید.

مهندس رضایتی هدف از برگزاری این همایش را آشنایی مدیران و کارشناسان دستگاههای اجرایی با نحوه پیاده سازی نظام مدیریت امنیت اطلاعات و فعالیت های مرکز ماهر برشمرد و اظهار داشت با همکاری مدیرکل فناوری اطلاعات استانداری گیلان تلاش خواهیم نمود تا الزامات قانونی برای مدیران ارشد سازمانها تبیین و شاهد اجرای نظام نما در سازمانهای استان باشیم .

مهندس کریمی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری گیلان ضمن تقدیر از اقدام ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان و استانداری گیلان برای تشکیل این همایش ، دانش ،نگرش و توانش را سه اصل اساسی برای تحقق هر امری برشمرد . وی با اشاره به اهمیت فناوری اطلاعات در زندگی امروزی خاطرنشان ساخت : امروزه این تاثیر به جایی رسیده که از انقلاب صنعتی هم پیشی گرفته است و در همه حوزه های اموزشی ، فرهنگی ،اقتصادی ، اجتماعی و تجارت رسوخ نموده است . معاون استاندار گیلان تدوین سند جامع فناوری اطلاعات در گیلان را زیر بنای توسعه این حوزه در استان برشمرد و از کلیه دستگا های اجرایی خواست تا اقدامات خود را با این سند منطبق نمایند .

مهندس بیگلریان مدیر مرکز ماهر سازمان فناوری اطلاعات و مهندس تسلیمی مدیر توسعه خدمات مرکز ماهر ضمن معرفی مرکز ماهر به اجمال به خدمات مرکز ماهر و مراکز ماهر پرداختند.

مهندس میراسکندری مدیرکل نظام مدیریت امنیت اطلاعات ضمن برشمردن استانداردهای موجود در زمینه ISMS خاطر نشان ساخت : استاندارد حداقل هاست و راه را نشان میدهد .وی توجه ویژه مدیران سازمانها برای استقرار نظام نما مستلزم اجرای آن دانست و تاکید داشت پیاده سازی این سیتم بدون حضور و راهبری مدیر ارشد سازمان را امکانپذیر نمی باشد.

ایشان در ادامه سخنان خود به نحوه پیاده سازی نظام امین مدیریت اطلاعات پرداخت و بر مستند سازی و تعیین قلمرو پیش از اجرا و استفاده از مشاوران دارای صلاحیت برای انتقال دانش فنی پرداخت و افزود : امر اموزش بستر ورود برای پیاده سازی ISms است و باید در اینخصوص از واحدهای داداری مجوز آموزش استفاده نمود . مهندس میراسکندری نظارت در حین و پس اجرای نظام نما را از وظایف تمی اجرایی هر دستگاه برشمرد و متذکر گردید اجرای نظام نما منحصرا باید توسط نیروهای سازمان انجام گیرد و شرکتهای مشاوره و یا آموزشی مجاز به اجرای آن نمی باشند .

۱۴ اسفند ۱۳۹۲ ۱۴:۰۴
تعداد بازدید : ۷۳۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید