اخبار

نشست معاونان وزیر با فعالان ICT استان آذربایجان شرقی برگزار شد

نشست معاونان وزیر با فعالان ICT استان آذربایجان شرقی برگزار شد
صبح امروز نشست معاونان وزیر با فعالان ICT استان آذربایجان شرقی در محل استانداری برگزار شد.

به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مراسم مهندس خسروی مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت از تلاش برای ایجاد زیرساختهای مناسب برای تحقق دولت الکترونیک و شبکه ملی اطلاعات در استان آذربایجان شرقی خبر  داد.

وی با بیان اینکه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بر ارائه سرویس های با کیفیبت به مردم تاکید دارند؛گفت: ما باید حامی بخش خصوصی باشیم تا سرمایه گزاری های استانی بتواند فرصت اشتغال را برای جوان های منطقه فراهم کند.

وی با بیان اینکه حضور بخش خصوصی درفضای  ICT کشور واستان ها می تواند زمینه را برای تحقق اصل 44 قانون اساسی فراهم کند افزود: در زمینه دفاتر پیشخوان ودولت الکترونیک نیز درصدد حل مشکلات مردم  هستیم.

در ادامه مراسم مهندس پاکزاد معاون عمرانی استانداری آذربایجان شرقی گفت: دو سند دیتا سنتر وCALL سنتر استان آذربایجان  شرقی در دستور کار قرار دارد که یکی از این سندها با حضور مهندس جهانگرد در استانداری به امضا رسیده و سنددوم نیز در این سفر با حضور دکتر واعظی امضاء خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه دیتا سنتر استان آذربایجان شرقی تا اوخر شهریورماه نهایی و قابل بهره برداری است افزود: سنددوم نیز با حمایت وزیر ارتباطات تا پایان سال قبل بهره برداری است.

پاکزاد از عملیاتی شدن مراحل دولت الکترونیک در استان خبر داد و گفت: با تمام قوا در حمایت از بخش خصوصی تلاش می کنیم.

در ادامه نشست مهندس راسخ معاون توسعه مدیریت، هماهنگی و امور پشتیبانی دولت اظهار کرد: دولت تدبیر و امید توجه ویژه به بحث تغییرساختار اصلاح اداری دارد وسرمایه گذاری در بخش زیرساختهای فناوری اطلاعات از برنامه های دولت است.

 وی با تاکید بر اینکه سرمایه گذاری در این بخش بسیار سریع باز می گردد وسودده است، ادامه داد: از تمام شرکتهای دانش بنیان در استان آذربایجان  غربی حمایت می کنیم.

وی تصریح کرد: سعی می کنیم در پروژه هایCALL سنتر ودیتا سنتر همه گونه منابع را در اختیار استان قرار دهیم تا بهره برداری تا اواخر مهر ماه انجام شود.

در پایان مراسم فعالین بخش ICT استان مشکلات و مسائل خود را مطرح کردند.

۲۹ مرداد ۱۳۹۳ ۱۵:۵۳
https://www.ict.gov.ir |
تعداد بازدید : ۱۹۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید