اخبار

اینترنت پرسرعت در روستاهای آذربایجان غربی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در تاریخ پنجشنبه 1393/05/30 افتتاح شد

اینترنت پرسرعت در روستاهای آذربایجان غربی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در تاریخ پنجشنبه 1393/05/30 افتتاح شد
این جلسه با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاونین ایشان، استاندار آذربایجان غربی و معاونین ایشان، نماینده محترم مجلس خبرنگاران رهبری استان آذربایجان غربی و جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی پنجشنبه 1393/05/30 برگزار گردید.

به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات در ابتدای این مراسم مهندس یوسف زاده مدیرکل ارتباطات استان آذربایجان غربی گزارشی از وضعیت موجود استان در زمینهICT ارایه داد.

در ادامه مراسم مهندس خسروی معاون وزیر و رییس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت زیرساخت گزارشی از عملکرد پروژه های شرکت ارتباطات زیرساخت در استان آذربایجان غربی ارایه دارند.

در این مراسنم مهندس ابراهیمی مدیرعامل شرکت مخابرات کشور نیز گزارشی از روند توسعه مخابرات در استان آذربایجان غربی ارایه داد.

ایشان استان آذربایجان را یک استان پیشرو در حوزه مخابرات دانست و افزود: امروز 201 طرح در قالب 95 پروژه که بالغ بر 200 میلیارد هزینه در برداشت به دست وزیر ارتباطات افتتاح و قابل بهره برداری خواهد شد.

در این جلسه عثمان احمدی و جهانگیرزاده از نمایندگان استان آذربایجان در مجلس شورای اسلامی نیز به نمایندگی از مجمع نمایندگان استان، ضمن تشکر از زحمات مجموعه وزارت ارتباطات و وزیر ارتباطات، خواستار سرمایه گذاری بیشتر و توسعه حوزه ICT در این استان شده اند.

در ادامه مهندس سعادت استاندار محترم آذربایجان غربی ضمن تبریک هفته دولت و خیرمقدم به وزیر ارتباطات و تمامی مسئولین استانی و کشوری حاضر در جلسه، از زحمات وزارت ارتباطات در استان آذربایجان غربی تقدیر و تشکر نمودند.

در پایان این برنامه دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تبریک هفته دولت و تقدیر و تشکر از مسئولین استانی، ابراز خرسندی نمودند که سفر استانی خود را از ارومیه و آذربایجان غربی شروع نموده است.

دکتر واعظی با تأکید بر تلاش چند برابر مجموعه وزارت ارتباطات در استان های مرزی کشور بالاخص استان آذربایجان غربی گفت: قطعاً جلسه ای با معاونین خود در استان برگزار نموده و کمبودهای موجود را بررسی و ارایه راهکار خواهیم کرد.

وزیر ارتباطات در ادامه گفت: خوشبختانه هم مجلس و هم دولت در حمایت از طرحها و پروژه های وزارت ارتباطات حمایت همه جانبه نموده و تمامی موانع و مشکلات پیش روی این وزارت را در خدمت رسانی به مردم عزیز از میان برداشته است.

وی گفت: هدف ما آن است که بخش خصوصی را نیز وارد کار نموده و غیر از برخی مباحث کلان و امنیتی، باید بقیه امور را به این بخش سپرد.

واعظی با تقدیر و تشکر از همه مردمی که در خرداد سال 92 حماسه بزرگ سیاسی را خلق کردند افزود: بنای دولت ایجاد آرامش توأم با امید است تا مردم بتوانند در پناه خدمات ارایه شده از سوی خدمتگزارانشان راحت تر زندگی نمایند.

دکتر واعظی با تأکید بر فرهنگ و اخلاق و مهم شمردن این شاخص ها آنها را از اهداف دولت برشمرد و گفت: دولت در بخش فرهنگی و اعتلای اخلاق از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد بود.

وزیر ارتباطات در ادامه با مهم دانستن اقتصاد و توجه ویژه دولت به امور اقتصادی گفت: قطعاً ما کشوری هستیم که با منابع عظیم زیرزمینی و انسانی و تحت مدیریت مقام معظم رهبری مشکلی در زمینه تدابیر و برنامه های اقتصادی نخواهینم داشت و اگر امروز کوتاهی و کمبودی وجود دارد در ادامه با برنامه ریزی ها و پروژه های پیش روی دولت حل و فصل خواهد شد.

ایشان با مهم شمردن بحث سلامت در برنامه های دولت در سال جاری افزود: دولت می تواند با سیاست هایی که در بخش بیمه و بهداشت خواهد داشت قطعاً می تواند در کوتاه مدت مسایل مربوط به سلامت مردم را حل و فصل نماید.

دکتر واعظی با ابراز خرسندی از توافقات اولیه تیم مذاکره کننده هسته ای روند برنامه های سیاست خارجی را مثبت ارزیابی نموده و اظهار کرد که دیگر سیاست های گذشته که مبتنی بر ایجاد تضاد و تنش با دیگر کشورها بود تکرار نشده.

وی در ادامه با بیان اهمیت کارآفرینی و ایجاد فضای کسب و کار گفت ما از طریق حمایتهایی که از شرکت های دانش بنیان داریم و خواهیم داشت هم فرصت اشتغال و هم فرصت رشد و توسعه بیشتر در حوزه فعالیتهای مربوط به ICT را فراهم خواهد کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با گلوگاه خواندن استان آذربایجان غربی و مرکز ثقل دانستن آن برای چند استان گفت: آذربایجان غربی مرکزی است که همزمان با شهرهای خود شرایط ارتباط در چند استان دیگر را نیز فراهم می کند.

واعظی با تأکید بر ارتقاء در بخش تلفن ثابت و همراه گفت: باید نسل سوم و چهارم را در کنار سایر ارتباطات در این استان فعال نماییم.

وزیر ارتباطات گفت: ما به دنبال افزایش ارتباط اینترنت پرسرعت در تمایم روستاهای کشور به خصوص روستاهای آذربایجان غربی هستیم. وزیر ارتباطات با مهم دانستن سیاست نهضت محتوایی در وزارت ارتباطات گفت: ما از همه فرهیختگان و تحصیلکرده ها برای ایجاد نرم افزارها و اپلیکیشن های جدید استقبال و حمایت همه جانبه خواهیم کرد و این مهم در این استان نیز مورد توجه قرار خواهد گرفت.

دکتر واعظی با تأکید دوباره بر جدی شمردن فعالیتهای پست و پست بانک برنامه های این شرکت و بانک را در راستای توسعه خدمات به روستاها و مناطق محروم تر عنوان کرد و گفت: طرحها و پروژه هایی در پست بانک در دست اقدام است که می تواند برای روستاییان بسیار مفید و مهم باشد.

در این جلسه افتتاح ADSL و اینترنت روستای های استان آذربایجان غربی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شد. ایشان پس از افتتاح این پروژه خاطرنشان کرد.

دکتر واعظی پس از افتتاح این پروژه گفت: ما امیدواریم با افتتاح در این روستا، با تلاش همکاران بنده تا پایان سال تمام روستاها دارای ارتباط اینترنتی پرسرعت گردند.

۱ شهریور ۱۳۹۳ ۱۰:۰۴
https://www.ict.gov.ir |
تعداد بازدید : ۲۲۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید