اخبار

وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد: تامین منابع ارزی برای شرکت های تابعه و بخش خصوصی در حوزه ICT

وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد: تامین منابع ارزی برای شرکت های تابعه و بخش خصوصی در حوزه ICT
وزیر ارتباطات از تامین منابع ارزی مورد نیاز شرکت ها و سازمان های تابعه بخش خصوصی در حوزه ICT خبر داد و گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خود را حامی بخش خصوصی می داند.
به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر واعظی دیروز در مراسم همایش چشم انداز وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال دوم دولت تدبیر و امید، اظهار داشت: طی یک سال گذشته در شرکت ها و سازمان های تابعه  وزارت ارتباطات کارهای بزرگی را آغاز کردیم که بخشی از نتایج آن را در هفته دولت شاهد هستیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تبریک به مناسبت روز کارمند به تمامی کارمندان به ویژه همکاران مجموعه وزارت  گفت: در پی چابک سازی ساختار اداری و همچنین بازنگری در وظایف کارمندان هستیم و تلاش داریم با حذف بروکراسی های اداری تحولات بهینه ای را در بخش دولتی رقم بزنیم.
وی با بیان اینکه در وزارتICT ارتقا سطح علمی و  دانش فنی کارکنان مد نظر است، تصریح کرد: به روز بودن نیروی انسانی در این برهه از زمانی یک الزام بوده و  ما باید در تمام بخش ها  برای کارکنان آموزش حین خدمت داشته باشیم و در راستای انتقال تجربیات مدیران فعلی به مدیران آینده حوزه ICT کمک کنیم.
واعظی با تاکید بر این که نسبت به همه افرادی که در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعالیت دارند احساس مسوولیت می کنیم تصریح کرد: همه افراد فعال در این حوزه چه در بخش خصوصی و چه در بخش دولتی عضوی از خانواده بزرگ ارتباطات و فناوری اطلاعات هستند و نباید نسبت به مسائل مالی و بودجه و مشکلات آنان بی‌تفاوت ماند.

 واعظی با تاکید بر لزوم حمایت از اپراتورهایی که مایل به فعالیت و سرمایه‌گذاری در خارج از کشور هستند، خاطر نشان کرد: من از سازمان تنظیم مقررات ارتباطات می‌خواهم شرکت‌ها و اپراتورهایی که مایل به فعالیت در خارج از کشور هستند را تایید و همچنین امکان سرمایه‌گذاری خارجی را برای این اپراتورها فراهم کند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین از فعالان بخش خصوصی خواست تا با حمایت از تولیدات بخش داخل برای اشتغال زایی جوانان گام بردارند و تصریح کرد: زمانی که برخی محصولات مانند فیبرنوری  در کشور تولید می شود نباید چنین محصولاتی را از دیگر  کشورها  وارد کرد.
واعظی با تاکید بر این که وزارت ارتباطات خود را حامی بخش خصوصی می داند نه قیم آن گفت: با سیاست های درست می توانیم بخش خصوصی را به درستی هدایت کرده و باعث توسعه پایدار در کشور شویم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین ارزیابی خود را از عملکرد شرکت ها و سازمان های تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت تدبیر و امید را  مثبت ارزیابی کرد و گفت: سازمان فناوری اطلاعات دو پروژه بزرگ شبکه ملی اطلاعات و نهضت توسعه محتوا و نرم افزار را دنبال کرده و نتایج قابل قبولی را تا کنون به دست آورده است.

واعظی در ادامه در خصوص مدیریت بهینه شرکت پست نیز گفت: اعتقاد داریم که شرکت پست ظرفیت بالایی در ارائه خدمات دارد و در طول یکسال گذشته برای ارتقا آن تلاش هایی صورت گرفته که امید داریم پست به زودی به جایگاه واقعی خود در کشور دست یابد.

وزیر ارتباطات پاسخگویی به مطالبات مردم را  اصلی ترین دغدغه  خود خواند و گفت: راه اندازی مرکز 195 در  راستای ایجاد تعامل مناسب با مردم صورت گرفته است.

 واعظی با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان دولت دکتر رجایی و دکتر باهنر آنان را به عنوان سرمشق و الگوی کارکنان و مدیران دولتی دانست.
۵ شهریور ۱۳۹۳ ۰۹:۵۸
تعداد بازدید : ۲۱۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید