اخبار

سایت پایش امواج الکترومغناطیس در استان خوزستان راه اندازی شد

سایت پایش امواج الکترومغناطیس در استان خوزستان راه اندازی شد
به نقل از روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات، همزمان با هفته دولت، سایت پایش امواج الکترومغناطیس رادیویی در اداره کل منطقه جنوب غرب- خوزستان،با حضور معاون توسعه مدیریت استانداری و مدیران کل معاونت سیاسی، امنیتی استانداری و سایر اپراتورها و جمعی از فرمانداران شهرستانها و شهرداری اهواز در تاریخ چهارشنبه مورخ 93/06/05، راه اندازی شد.

دراین نشست، مهندس ملکی جهان مدیر کلICT استان در خصوص سامانه پایش اظهار داشت: این سایت در منطقه جنوب غرب واقع در شهرستان ایلام در محوطه دانشگاه ایلام نصب و راه اندازی  شده  است.

 وی ادامه داد: مرکز مانیتورینگ و کنترل آن به منظور جلوگیری از اختلالات و تداخلات و بررسی و حذف امواج رادیویی غیرمجاز و همچنین سالم سازی فضای فرکانسی کشور با توجه به گستردگی مرزهای استانهای ایلام و خوزستان به منظور نظارت بر طیف فرکانسی کشور ، راه اندازی شده است .

وی افزود: با توجه به وجود مرزهای مشترک استان های ایلام و خوزستان با کشورهای همجوار و ضرورت سالم سازی فضای فرکانسی با راه اندازی سامانه مزبور موارد مخرب در این فضا رصد می شود.

 ملکی جهان گفت: با به کارگیری این سامانه اختلالات احتمالی از سوی دیگر اپراتورها که وارد مرز می شود شناسایی و حذف خواهد شد.

وی دربخش دیگری ازسخنان ازساماندهی سایت های BTS روستایی در خوزستان خبر داد و گفت: با دریافت مجوزهای لازم و با راه اندازی اینترنت WIFI حدود 300 روستا با توجه به وضعیت خاص و توپولوژی که دارند از این طریق به شبکه دسترسی خواهندداشت.  

  راه اندازی اینترنت پرسرعت در180روستای استان تاپایان مهرماه

ملکی جهان در عین حال از راه اندازی اینترنت پرسرعت(ADSL) تا پایان مهر در 180روستای استان خبر داد و اضافه کرد:این طرح به منظورارتقای کیفیت اینترنت وباتوسعه شبکه زیرساخت، بین استان های خوزستان و فارس صورت می گیرد.

 وی اظهار کرد: با توجه به تمهیداتی که از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای خوزستان اندیشیده شده تا پایان امسال چهره استان از این حیث متحول می شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان گفت: به همین منظور اعضای کمیته ویژه ای که در این چارچوب تشکیل شده در یک ماه آینده به استان خوزستان سفر خواهند کرد.

در ادامه نشست در خصوص رفع مشکلات مخابرات و توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان بحث وتبادل نظرشد.

۸ شهریور ۱۳۹۳ ۱۰:۰۴
تعداد بازدید : ۲۰۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید