اخبار

جلسه افتتاح پروژه های ارتباطات استان کهگیلویه و بویر احمد با حضور دکتر واعظی برگزار شد

جلسه افتتاح پروژه های ارتباطات استان کهگیلویه و بویر احمد با حضور دکتر واعظی برگزار شد
عصر چهارشنبه مورخ 93/06/05 جلسه افتتاح پروژه های ارتباطات استان کهگیلویه و بویر احمد با حضور وزیر، معاونبن و مدیران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، استاندار، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران و مسئولین استانی استان کهگیلویه و بویر احمد برگزار گردید

به گزارش مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این جلسه ابتدا مهندس حسن پور مدیر کل ارتباطات استان کهگیلویه و بویر احمد گزارش عملکردی از وضعیت ارتباطات استان ارائه داد.

در ادامه معاونت فناوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونت شرکت زیرساخت و مدیر عامل شرکت مخابرات کشور بخشی از دستاوردهای این سازمانها را در استان ارایه نمودند.

نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی به بیان مشکلات و مسایل مردم استان پرداختند و از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درخواست نگاه ویژه به این استان را داشتند.

سپس استاندار استان کهگیلویه و بویر احمد ضمن خیر مقدم خدمت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و هیات همراه گفت: دکتر واعظی سفیر دولت تدبیر و امید و از مدیران راهبردی دولت می باشد

وی گفت: انشاالله مقدمات سفر ریس جمهور را به این استان فراهم نمایید.

در ادامه این جلسه دکتر واعظی ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و ابلاغ سلام رییس جمهور به مردم و مسئولین استان کهگیلویه و بویر احمد گفت: سیاست دولت تدبیر و امید رسیدگی به مناطقی است که دارای پتانسیل، ظرفیت و منابع مادی و انسانی غنی هستند و در سالهای گذشته کمتر به آنها توجه گردید و یا محروم و کمتر توسعه یافته هستند.

وی گفت: هدف دیگر دولت برقراری عدالت و رفع تبعیض در حوزه اعتبارات و رسیدگی به همه مناطق به شکل مساوی است.

دکتر واعظی با بیان این مساله که روستاهای بالای 50 خانوار برای اتصال به اینترنت پرسرعت ادامه داد: وزارت ارتباطات برای تحقق دولت اکترونیک، پارک فناوری، افزایش پهنای باند، ورود نسل سوم و بالاتر به استان کهگیلویه و بویر احمد تلاش خواهد کرد.

وی گفت: بهره برداری از نسل سوم و بالاتر ابتدا مراکز استانها و سپس به سرعت دیگر مناطق انجام خواهد شد.

وزیر ارتباطات در ادامه ضمن تاکید بر نقش پست بانک در حمایت از روستاییان و ایجاد بسترهای مناسب برای بهره برداری از امکانات این بانک برای مناطق کمتر توسعه یافته و محروم گفت: این حرکت پست بانک هم باعث رونق تولید خواهد شد و هم می تواند زمینه اشتغال جوانان را در روستاها و مناطق محروم فراهم نموده و مانع مهاجرت آنها گردد.

دکتر واعظی همچنین با اشاره به اجرا موفق طرح رومینگ ملی در کشور گفت: با برنامه ریزی و اجرای رومینگ ملی نقاطی که در کهگیلویه و بویراحمد پوشش داده نمی شود، دارای ارتباط می شوند.

ایشان همچنین با اشاره به فعال تر نمودن دفاتر ICT استان گفت: دفاتر استان را فعال تر کرده و مشکلات بیمه و ادامه کار کارگزاران این دفاتر را حل خواهیم کرد.

 ازافتتاح های انجام شده در این سفر راه اندازی شبکه های پایش ترافیک به ظرفیت 2 گیگابایت، افزایش 210 کانال تجهیزات تکمیلی ارتباطات بین الملل و پنج برابر شدن پهنای باند ورودی است. برای بهره برداری از این پروژه ها بالغ بر 80 میلیارد ریال هزینه شده است.

۸ شهریور ۱۳۹۳ ۱۰:۲۵
تعداد بازدید : ۱۴۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید