اخبار

اجرای فاز دوم اتصال دستگاه های استان یزد به ماهر

اجرای فاز دوم اتصال دستگاه های استان یزد به ماهر
در راستای افزایش ضریب امنیت سایبری استان، فاز دوم اتصال دستگاه های استان یزد به سامانه جامع تعاملی مرکز ماهر اجرا شد.

به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت، مهندس وزیری مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، ضمن تقدیر از دستاوردهای دولت یازدهم در این یک سال اخیر، افزود: بیش از120روستای استان در قالب طرح خدمات عمومی اجباری(USO) به اینترنت پرسرعت تجهیز شدند.

وزیری تعداد روستاهای مجهز به اینترنت پر سرعت در استان را بیش از 320 روستا اعلام کرد و اظهار داشت: عملیات آزمایش و تحویل از روستاهای مشمول طرح اینترنت پر سرعت اخیر در حال انجام است و به طور مستمر وضعیت اینترنت روستاها پیگیری و بررسی می شود.

وی با اشاره به بررسی وضعیت ارتباطی روستاهای استان از لحاظ دارا بودن تلفن ثابت خانگی، ارتباط عمومی و پوشش تلفن همراه افزود: تا کنون امکان برقراری ارتباط برای 22 روستا از طریق طرح خدمات اجباری روستایی(uso) فراهم شده و تلاش می شود تا در آینده نزدیک تمامی روستاهای بالا و زیر 20 خانوار این استان از خدمت تلفن خانگی و ارتباط عمومی بهره مند شوند.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، در ادامه از نصب سامانه هانی پات  در برخی دستگاه های استان و اتصال به شبکه هانی نت ملی خبر داد و اظهار داشت: با تلاش جهت آشنایی دستگاه های اجرایی استان با خدمات مراکز ماهر و گوهر و ترغیب جهت اتصال به سامانه جامع تعاملی مرکز ، نهایتا بیش از 50 دستگاه اجرایی استان به این سامانه متصل شدند.

وی با اشاره به تکلیف مندرج در بند الف ماده46 قانون برنامه پنجم توسعه گفت: وضعیت آماده سازی زیرساخت های لازم جهت اتصال  دستگاه ها، کسب وکارها و خانوارهای استان به شبکه ملی اطلاعات نیز در دست بررسی است.

وزیری با تاکید بر تعامل خوب با دیگر نهادها و سازمانها در استان افزود: کمیته فنی ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، با حضور شرکت های خدمات دهنده این حوزه، به منظور بررسی مسائل فنی و رفع مشکلات فعالان بخش به طور منظم تشکیل می شود.

۱۰ شهریور ۱۳۹۳ ۱۶:۲۱
تعداد بازدید : ۲۸۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید