اخبار

افتتاح پروژه های ICT استان قزوین به مناسبت هفته دولت

افتتاح پروژه های ICT استان قزوین به مناسبت هفته دولت
به مناسبت هفته دولت و بزگداشت یاد وخاطره شهیدان رجایی و باهنر،با حضور فرمانداری شهرستان، مسوولان و مدیران کل، ضمن بازدید و افتتاح سایت کذلک از توابع فرمانداری شهرستان آبیک، از خانواده شهید دلوی روستای کذلک تقدیر شد.

به  نقل از مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت، در این مراسم فرماندار آبیک، ضمن گرامیداشت هفته دولت، خدمت رسانی به مردم روستاها را از جمله برنامه های اولویت دار دولت اعلام کرد و از تلاش مسوولان وزارت ارتباطات به ویژه همکاران استانی در راه اندازی سایت های مخابراتی تقدیر و تشکر کرد.

جاویدی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین نیز با تشریح برنامه های توسعه سال جاری وزارت در استان و اقدامات این اداره از نصب و راه اندازی 10 سایت تلفن خانگی از محل طرح خدمات عمومی اجباری (uso) در این استان خبر داد.

وی با اشاره به ضرورت پوشش ارتباطی و خدمات  قابل ارائه در روستاهای استان، خاطر نشان کرد: با تلاش های اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات، پوشش ارتباطی روستاهای استان رو به گسترش است و هم اکنون از 853 روستای استان، 847 روستا دارای ارتباط هستند که در این میان 670 روستا از تلفن خانگی روستایی بهره مند شده اند.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین در خصوص توسعه وضعیت ارتباطی استان نیز گفت: با راه اندازی 10 سایت تلفن خانگی در شهریور ماه سال جاری تاکنون 250 سیم کارت روستایی با تعرفه مکالمه تلفن ثابت واگذار شده و  این روند برای  مشترکین جدید نیز  تداوم دارد. 

جاویدی افزود: در یک سال گذشته در دولت تدبیر و امید، با تلاش های صورت گرفته، 62 روستا از اینترنت پر سرعت بهره مند شدند.

۱۵ شهریور ۱۳۹۳ ۰۹:۵۴
تعداد بازدید : ۵۰۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید