اخبار

براساس مصوبه شورای عالی فناوری اطلاعات: دستگاه های اجرایی می بایست ظرف سه ماه، طرح شبکه اختصاصی خود را ارائه کنند

براساس مصوبه شورای عالی فناوری اطلاعات: دستگاه های اجرایی می بایست ظرف سه ماه، طرح شبکه اختصاصی خود را ارائه کنند
با ابلاغ مصوبات هفتمین جلسه شورای عالی فناوری اطلاعات از سوی دکتر حسن روحانی،‌ کلیه دستگاه های اجرایی مکلف شدند ظرف مدت سه ماه، طرح شبکه‌ی اختصاصی خود را به سازمان فناوری اطلاعات ایران ارائه کنند.

به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، بر اساس مصوبه ابلاغ شده از سوی رئیس جمهور،‌ کلیه دستگاه‌های اجرایی ملزم شده اند تا فعالیت‌های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات خود را با عنایت به سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص «اقتصاد مقاومتی» تدوین و اجرایی کنند.

همچنین مقرر شده است تا به منظور ایجاد هماهنگی اجرایی و فنی بین دستگاه‌های اجرایی، کلیه پروژه‌، طرح و الزامات مرتبط با توسعه خدمات الکترونیکی دولت در کمیسیون توسعه دولت الکترونیکی شورای عالی فناوری اطلاعات بررسی و ارزیابی شود.

بر اساس مصوبه ششمین جلسه شورای عالی فناوری اطلاعات، دبیر این شورا، مسئول توسعه دولت الکترونیکی در کل کشور و یکپارچگی نظام اطلاعات دولت الکترونیکی، اعمال هماهنگی فنی و اجرایی در تبادل اطلاعات، پایگاه‌های اطلاعاتی کشور و خدمات الکترونیکی دستگاه‌های اجرایی تعیین شده است.

از سوی دیگر در مصوبه ابلاغ شده از سوی رئیس جمهور آمده است،‌ کمیسیون راهبردی شورای عالی فناوری اطلاعات مکلف است با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط، برنامه و ضوابط اجرایی توسعه و گسترش کاربردهای فناوری اطلاعات را بررسی و تصویب نموده و برنامه‌ها و ضوابطی را که نیازمند مقررات‌گذاری هستند به هیات وزیران ارائه کند.

۱۹ شهریور ۱۳۹۳ ۱۴:۲۱
تعداد بازدید : ۲۳۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید