اخبار

اولین همایش فضای مجازی، فرصت ها و تهدیدها در استان البرز برگزارمی شود

اولین همایش فضای مجازی، فرصت ها و تهدیدها در استان البرز برگزارمی شود
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز از برگزاری اولین همایش فضای مجازی، فرصت ها و تهدیدها، در روز سه شنبه 15 مهرماه، خبرداد.

به نقل از روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ناصر تژادمحمد گفت: با توجه به ضرورت افزایش سطح دانش عموم مردم به منظور استفاده بهتر از خدمات ارائه شده در فضای مجازی و بالا بردن آگاهی ها در رابطه با خطرات، تهدیدها و فرصت های موجود درفضای سایبر، همایش فضای مجازی، فرصت ها و تهدیدها در استان البرز برگزارمی شود.

 وی اظهار کرد:این همایش با هدف ارتقاء فرهنگ کاربری سرویس های الکترونیکی، افزایش دانش والدین برای استفاده از ابزارهای موجود، به منظورکنترل نامحسوس فرزندان در فضای مجازی و همچنین ارتقای امنیت و آرامش در خانواده برگزار می شود.

نژادمحمد آموزش راهکارهای افزایش امنیت اطلاعات در فضای مجازی به خانواده ها را ضروری برشمرد و ادامه داد: تامین امنیت فرزندان در اینترنت توسط والدین، واکاوی امنیت خانواده و فرزندان در فضای مجازی در افق آسیب شناسی اینترنت  ازجمله اهداف دیگر این همایش است.

مدیرکلICT استان البرز بابیان اینکه  ارتکاب جرایم سایبری ، ساختار امنیت خانوادگی و اجتماعی را به مخاطره می اندازد؛ افزود: راهکارهای مدیریت جامعه با محوریت فضای مجازی ، اینترنت و تحکیم امنیت سایبری، تشریح مزایا و مخاطرات استفاده از نرم افزارهای پیام رسان اینترنتی و ارتقاء فرهنگ استفاده از آنها از دیگر موضوعاتی است که در این همایش بررسی خواهد شد.

وی بر توجه به سایت های جعلی اینترنتی و لزوم رعایت شرایط سنی بازی های رایانه ای برای فرزندان  تاکید کرد و افزود: آموزش ابزارهای کنترل دسترسی کودکان ، امنیت در اینترنت، ازدیگر مواردی است که در این همایش توسط کارشناسان بررسی خواهدشد.

این همایش به همت اداره کل استان البرز، با مشارکت دستگاه های فرهنگی و شرکت های زیر مجموعه حوزه ICT ،روز سه شنبه 15 مهرماه، درسالن همایش اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی برگزار می شود.

لازم به ذکر است شرکت در این همایش برای عموم مردم آزاد است.

 

۱۵ مهر ۱۳۹۳ ۰۹:۰۳
تعداد بازدید : ۲۶۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید