اخبار

اختتامیه نشست آموزشی تخصصی مدیران کل و عاملین ذیحسابی ICT استانها

اختتامیه نشست آموزشی تخصصی مدیران کل و عاملین ذیحسابی ICT استانها
در ادامه برگزاری نشست ها و کارگاه های آموزشی تخصصی در مشهد مقدس، ضمن برگزاری نشست مشترک مدیران کل ستادی با مدیران کل و عاملین ذیحسابی ICT استانها، مدیران بخش ICT و نمایندگان بخش ICT شهرستانهای خراسان رضوی، اختتامیه این مراسم با حضور مهندس راسخ معاون توسعه مدیریت، هماهنگی و امور پشتیبانی وزارت، آقای نادمی معاون دفتر امور زیربنایی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری و عضو کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات و همچنین آقای ارکانی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خراسان رضوی برگزار گردید.

به گزارش دفتر هماهنگی امور استانها، در این مراسم مهندس راسخ با تبریک اعیاد قربان و غدیر و همچنین تبریک 17 مهر روز جهانی پست به کلیه همکاران زحمتکش این شرکت، از اهمیت و نقش این نهاد خدمتگزار در زندگی روزمره مردم و سهم این مجموعه خدوم در توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور گفت و این مهم را مرهون زحمات همکاران خدوم پستی دانست. وی در ادامه به جایگاه فاوا در سند چشم انداز و برنامه پنجم توسعه و اهمیت و ضرورت و تأثیرات روز افزون این بخش در همه ابعاد اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و امنیتی اشاره کرده و افزود: خوشبختانه این جایگاه مورد توجه جدی مقام معظم رهبری، قوای سه گانه و مردم بوده و هست؛ و این توجهات سبب شده است که امکانات و منابع خوبی به این بخش اختصاص داده شود که البته لازم است ضمن توجه به اثربخشی سرمایه گذاری ها و صرف منابع، سرعت انجام امور در کلیه بخش های ذیربط شتاب گیرد.

وی ادامه داد: در همین راستا وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در ادامه توسعه ساختاری و جغرافیایی واحدهای نظارت حاکمیتی خود با هدف راهبری و هدایت بخش های اجرایی و فعالین بخش خصوصی، هدایت سرمایه گذاری ها،جلب مشارکت ها و حمایت از کسب و کارهای دانش بنیان و بخش خصوصی و همچنین کنترل و نظارت حاکمیتی بر آنها و پاسخگویی به مطالبات مردم و مسئولین در اقصی نقاط کشور، نسبت به ایجاد نمایندگی ICT در شهرستانهای کشور اتخاذ تصمیم و اقدام نموده، که این مهم همزمان با این اعیاد سعید و در جوار بارگاه ملکوتی ثامن الحجج حضرت امام رضا (ع) اجرایی می گردد. معاون توسعه مدیریت، هماهنگی و امور پشتیبانی وزارت با اشاره به منویات،سیاست ها و مأموریت های ابلاغی مقام عالی وزارت برای بخش ICT در سال دوم دولت تدبیر و امید در هفته دولت در سالجاری، اظهار نمود: در تدوین برنامه ششم توسعه بایستی ICT به عنوان پیشران توسعه دیده شده و احکام مرتبط تهیه و تنظیم گردد؛ و به امر اشتغال زایی و بستر سازی برای جذب و بکارگیری نیروهای متخصص داخلی در بخش ICT نیز بایستی اهتمام ویژه ای داشته باشیم؛ چرا که از تعهدات وزارتخانه، ایجاد زمینه های اشتغال در این بخش می باشد. از دیگر برنامه های وزارت، اهتمام ویژه برای تحقق اهداف برنامه پنجم توسعه در ارتباط با شبکه ملی اطلاعات بوده که برنامه ریزی لازم برای این امر صورت گرفته و در دست اجرا می باشد.

راسخ همچنین اظهار داشت: در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، حمایت از کسب و کارهای دانش بنیان و بخش غیر دولتی و خصوصی فعال در این عرصه، بهره گیری از تولیدات داخلی از دیگر برنامه های با اولویت در سطح وزارتخانه می باشد. معاون وزیر ارتباطات در ادامه صحبت های خود افزود: توسعه خدمات الکترونیکی و اینترنتی به روستاها و مناطق محروم، ایجاد تحول و توسعه خدمات پستی و پست بانک نیز از سایر برنامه های مهم وزارتخانه می باشد که لازم است همه همکاران جهت تحقق اهداف برنامه های اعلامی با هماهنگی و همدلی و تلاش و جدیت و مدیریت جهادی، اقدامات شایسته و بایسته بعمل آورند. در پایان وی از زحمات مسئولین برگزاری این نشست و کارگاه های آموزشی تخصصی جنبی و حضور کلیه شرکت کنندگان و مدعوین تقدیر و تشکر بعمل آورد.

همچنین در این نشست، مهندس ارکانی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خراسان رضوی نیز با تشریح فعالیت های صورت گرفته در بخش ICT استان، از زحمات و تعاملات خوب مدیران این بخش در استان تقدیر و تشکر نمود.

لازم به یادآوری است در پایان این نشست، با اهدای نمادین احکام مسئولیت رؤسای ادارات پست شهرستان های نیشابور، سبزوار و تایباد به عنوان نماینده اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خراسان رضوی در شهرستان های مربوطه، عملاً ایجاد نمایندگی در سطح شهرستان های کشور کلید خورد.اهدای احکام مسئولیت

۱۶ مهر ۱۳۹۳ ۲۰:۱۰
تعداد بازدید : ۵۴۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید