اخبار

سفر معاون وزیر ارتباطات به استان همدان

سفر معاون وزیر ارتباطات به استان همدان
دکتر براری، معاون حقوقی و امور دولت و مجلس وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به منظور بررسی مسایل حوزهICT به استان همدان سفر کرد.

به نقل از روابط عمومی شرکت پست، دکتر براری، معاون حقوقی و امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، همزمان با روز شنبه، بیستم دی ماه جاری، به اتفاق آقای حلال خور عضو هیات مدیره شرکت پست، صباغی عضو هیات مدیره پست بانک، مهندس غدیرپور نماینده ویژه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی و مهندس ارشدی مدیرکل منطقه غرب همراه اول،طی سفر به همدان در جلسه هماهنگی مدیران دستگاه های ارتباطی استان که در استانداری برگزار گردید حضور یافت.

در این جلسه که قیاسی معاون استاندار، دکتر نیلی رییس دانشگاه صنعتی همدان و همچنین مدیران شرکت های تابعه وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات حضور داشتند دکتر براری هدف از این جلسه را بررسی راهکارهای توسعه دفاتر ICT ، ترغیب به سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه ICT ، همفکری درخصوص توسعه زیرساخت های حوزه ارتباطات، استفاده بهینه از زیرساخت ها در راستای افزایش بهره وری و بررسی چگونگی استفاده حداکثری مردم از خدمات عنوان کرد.

بررسی توسعه دولت الکترونیک در استان توسط استانداری با همکاری اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات، افزایش خدمات قابل ارایه در دفاترICT   روستایی، به روز رسانی بانک اطلاعات کد پستی ده رقمی، اتصال بانک کدپستی به نقشه پارسل شهری، ترغیب سازمان ها در واگذاری خدمات خود به  پست و دفاتر پیشخوان دولت، تجهیز دفاتر روستایی برای توسعه کارت هوشمند ملی از دیگر محورهای موردبحث معاون وزیر در  جلسه  فوق بود.

دکتر براری خواستار سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه ICT شد  و گفت: بازگشت سرمایه در این حوزه سریع تر از دیگر بخش ها است.

وی با بیان این که ورود شرکت های دانش بنیان به حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در قالب شهرک های فناوری اطلاعات، منجر به اشتغال زایی در استان می شود افزود: توسعه این شرکت ها برای فعالیت در این حوزه نیازمند سرمایه گذاری بخش خصوصی است .

وی در پایان به پی گیری امضای تفاهم نامه پست با استانداری همدان اشاره و عنوان کرد: این تفاهم نامه زمینه مناسبی برای تحقق دولت الکترونیک است.

براساس این گزارش دکتر براری به منظور بررسی وضعیتICT شهرستان تویسرکان با دکتر مفتح نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی دیدار کرد.

در این نشست که موسوی فرماندار شهرستان و مدیران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز حضور داشتند ، دکتر براری وضعیت زیرساخت های ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان همدان را مناسب ارزیابی و عنوان کرد: همه تلاش ما استفاده از تمام ظرفیت این زیر ساخت ها به منظور ایجاد اشتغال، رونق اقتصادی و افزایش سهم ICT در سبد خانوارها است.

وی تاکید کرد: استان همدان به دلیل مرکزیت استان های غرب کشور می تواند هاب پستی و مخابرات منطقه باشد.

معاون وزیر همچنین گزارشی از وضعیت حوزه ICT در استان همدان و همچنین شهرستان تویسرکان برای حاضرین ارایه کرد.

۲۳ دی ۱۳۹۳ ۱۱:۱۳
تعداد بازدید : ۴۲۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید