اخبار

دکتر واعظی در جمع فعالان ICT استان سمنان: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با جدیت بیشتری از تولید محتوای داخلی حمایت می کند

دکتر واعظی در جمع فعالان ICT استان سمنان: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با جدیت بیشتری از تولید محتوای داخلی حمایت می کند
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع فعالان ICT استان سمنان از حمایت جدی این وزارتخانه از تولید کنندگان محتوای داخلی خبر داد و گفت: در بودجه سال آینده اعتبار لازم به منظور حمایت از ایجاد کسب و کارهای جدید و همچنین حمایت از شرکتهای دانش بنیان در نظر گرفته شده است.

به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات،  دکتر محمود واعظی صبح دوشنبه در سفر خود به استان سمنان در جمع فعالان ICT  این استان اظهار داشت : استان سمنان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات  می تواند با رشد قابل توجهی مواجه شود  که در  راستای  توسعه این حوزه، برنامه های مدونی را دنبال خواهیم کرد.
وی  با بیان این که در فرایند تولید محتوا و اپلیکیش های بومی از حضور دانشگاهیان بیشتر استفاده خواهیم کرد؛  افزود : دولت تدبیر و امید حمایت از محققان و دانش پژوهان در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را با جدیت دنبال می کند تا مردم از محصولات بومی و داخلی بیشتر بهره ببرند.
واعظی ادامه داد: دانشگاه سمنان در نظر دارد پژوهشکده ICT را راه اندازی کند که وزارت ارتباطات برای شکل گیری این پژوهشکده دانشگاه سمنان را  حمایت خواهد کرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخشی دیگری از اظهاراتش اشتغال زایی در کشور را منوط به توسعه فعالیت های شرکتهای دانش بنیان خواند و گفت : در شرایطی که در کشور از تعداد قابل توجهی فارغ التحصیل رشته  های مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات بهره مندیم می توانیم با کمترین هزینه ها بیشترین اشتغال را ایجاد کنیم.
وی با اشاره به حمایت های دولت یازدهم از ایجاد کسب و کارهای جدید گفت: در سال جدید اعتبار قابل توجهی برای حمایت از شرکتهای دانش بنیان در نظر گرفته ایم که در طول سال از محل بودجه اداره شده تامین می شود و متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت وزارت درخواست های خود را اعلام کنند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به گسترده بودن بازار و نو بودن فعالیت ها در حوزه تولید و توسعه محتوا و خدمات و با توجه به نیاز کشور به توسعه خط و زبان فارسی در محیط رایانه‌ای بازار بزرگ‌تری برای این بخش فراهم است .

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در جریان افتتاح پروژه های ارتباطی استان که با حضور وزیر ارتباطات و استاندار سمنان برگزارشد افزود: برای حل مشکل مردم در استانها تعامل سه قوه با یکدیگر تحت منویات مقام معظم رهبری ضروری است.

وی با بیان اینکه همبستگی اقشار مختلف مردم از اهداف اصلی دولت تدبیر و امید است، افزود: برای حل معضل مهاجرت به دلبل نبودامکانات، نهایت سعی خود را در پیشبرد اهداف ICT استانی انجام داده ایم و دراین راستا،در شش ماه سال جاری، بودجه های استانی را به طور کامل تأمین کرده ایم.

وی زیرساخت های ICT استان سمنان را کافی ندانست و افزود: ان شاءالله با افتتاح هایی که امروز انجام شد در زیرساخت های ارتباطی استان سمنان، به حد مطلوب دست یابیم.

۱۳ بهمن ۱۳۹۳ ۱۲:۲۵
تعداد بازدید : ۳۰۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید