اخبار

با حضور دکترواعظی در استان یزد: پروژه های ارتباطی و مخابراتی این استان با اعتباری بالغ بر 1000میلیارد ریال افتتاح شد

با حضور دکترواعظی در استان یزد: پروژه های ارتباطی و مخابراتی این استان با اعتباری بالغ بر 1000میلیارد ریال افتتاح شد
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که به مناسبت دهه مبارک فجر به استان یزد سفر کرده است با حضور در سالن منتظر قائم استانداری یزد پروژه های ارتباطی و مخابراتی این استان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت

به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پروژه های ارتباطی استان یزد در قالب پروژه های زیر ساخت، پست، پست بانک، مخابرات و اپراتور های تلفن همراه با ارزشی بالغ بر 1000 میلیارد ریال با25 درصد سرمایه گذاری بخش دولتی و 75 درصد سرمایه گذاری بخش خصوصی روز پنجشنبه مورد بهره برداری قرار گرفت.

توسعه پهنای باند دیتای اپراتورها به میزان 400 مگابیت، توسعه شبکه ملی فیبر نوری در استان به میزان 372 کیلومتر، 50 پروژه مخابراتی، ارتقای شبکه تلفن همراه ایرانسل و همراه اول به نسل سوم از جمله این طرحها و پروژه ها است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این جلسه ضمن تبریک ایام دهه فجر و گزامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب گفت: خوشبختانه با همدلی بین مسئولین استان یزد این استان مسیر توسعه را به سرعت خواهد پیمود.

وی با ابراز خرسندی از پرتاب ماهواره فجر به فضا گفت: باید به نیروی انسانی توجه ویژه کرد تا به توسعه کشور امیدوار بود

واعظی با بیان گوشه هایی از سیاست اقتصاد مقاومتی که توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده است گفت: در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی و برنامه های دولت تدبیر و امید باید از فرصت های پیش رو نهایت استفاده را برد و به جبران عقب ماندگی ها پرداخت.

وزیر ارتباطات با الگو خواندن نظام جمهوری اسلامی گفت: امام انقلاب را برای الگو شدن در همه زمینه ها به انجام رساند و ما باید با تکیه بر دانش و دانایی از همه فناوریها در جهت رفاه مردم استفاده کرد

واعظی افزود: دولت تدبیر و امید هم قصد دارد با استفاده از قابلیتهای مردم و بخش خصوصی به موفقیت هایی نایل شد که این مهم در وزارت ارتباطات نیز سرمشق قرار گرفت.

وی با اشاره به پتانسیل بالای استان یزد گفت: یزد از گذشته تاکنون چهارراه ارتباطی بوده و همچنان نیز هست.

وی افزود: عزم جدی مسئولین و نخبگان و فعالان استان یزد دولت را وادار می کند تا مانع کار مردم و بخش خصوصی نشود و از هر جهت از فعالیتهای در حال انجام حمایت نماید.

واعظی در ادامه با تقدیر از مجلس شورای اسلامی و حمایت این مجلس از وزارت ارتباطات گفت: از تکمیل و بهره برداری از دیتا سنتر استان یزد و پرداخت اعتبار از محل وام وجوه اداره شده برای  شرکتهای دانش بنیان و فعالان حوزه ict حمایت خواهیم کرد.

وی گفت: سالانه مبالغ گسترده ای را برای واردات فیبر نوری پرداخت می کنیم و  قرار شد با هماهنگی بین دانشگاه یزد و مرکز تحقیقات مخابرات وزارت ارتباطات و کارخانه تولید کابل شهید قندی تولید فیبر نوری را بومی كرده و در این زمینه خودکفا شویم.

واعظی با اشاره به فراهم بودن زیرساختها در استان یزد گفت: می توانیم از استان یزد برای بسیاری از حوزه ها از جمله شبکه ملی اطلاعات و دولت الکترونیک به عنوان پایلوت استفاده نماییم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اولویت قرار دادن فعالیتها در مناطق محروم گفت: ما از همه امکانات وزارت ارتباطات از جمله پست، پست بانک برای ارایه خدمات به مردم روستایی استفاده خواهیم کرد

۱۶ بهمن ۱۳۹۳ ۱۲:۲۵
تعداد بازدید : ۳۱۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید