اخبار

دکتر واعظی 484 پروژه ارتباطی و مخابراتی را با اعتباری بالغ بر 2710 میلیارد ریال در استان هرمزگان افتتاح کرد

دکتر واعظی 484 پروژه ارتباطی و مخابراتی را با اعتباری بالغ بر 2710 میلیارد ریال در استان هرمزگان افتتاح کرد
دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور در سالن اجتماعات مخابرات بندرعباس، 484 پروژه ارتباطی و مخابراتی را با اعتباری بالغ بر 2710 میلیارد ریال افتتاح کرد. وی در جلسه نخبگان و فعالان حوزه ICT استان هرمزگان نیز شرکت کرد.

به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر واعظی همزمان با دهه فجر و حضور در استان هرمزگان 484 پروژه ارتباطی و مخابراتی را با اعتباری بالغ بر 2710 میلیارد ریال افتتاح کرد.

احداث نصب و راه اندازی مرکز مانیتورینگ طیف فرکانس در جزیره ابوموسی، اتصال مستقیم جزیره کیش به ظرفیت 600 مگابایت و جزیره  قشم به ظرفیت 300 مگابایت به شبکه ملی دیتای کشور ، توسعه پهنای باند دیتای اپراتورها  در استان به ظرفیت 900 مگابایت از جمله این پروژه هاست.

همچنین ایجاد مسیر پشتیبان ارتباطات ملی استان، شیراز و بندرعباس، توسعه پهنای باند انتقال اپراتورها به میزان  E1 4367 ، توسعه و تکمیل زیرساخت برق مناطق بندرعباس، جاسک، بریزک، لیردف، توسعه شبکه ملی فیبر نوری در استان به میزان 422 کیلومتر از جمله این طرح هاست.

از سوی دیگر توسعه ارتباطی 14 جزیره خلیج فارس و اتصال آنها به هم، توسعه و احداث ارتباطات زیرساخت بندر جاسک درپهن، راه اندازی سرویس ثبت نام کارت ملی هوشمند  ازدیگر پروژه های استان هرمزگان است.

همچنین پهنای باند اینترانت در سطح پست شهرستان ها که از 25 کیلوبایت به 1 مگابایت افزایش یافت  و پروژه های توسعه بخشی transport در 150 نقطه توسط همراه اول افتتاح شد.

همچنین شرکت پست و استانداری هرمزگان تفاهم نامه همکاری امضا کردند و شرکت مخابرات استان هرمزگان نیز 70 پروژه مخابراتی را افتتاح کردند.

در این میان اپراتورهای همراه اول و ایرانسل نیز پروژه های نسل 3 و 4 موبایل را افتتاح کردند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به حمایت از بخش خصوصی گفت: برنامه و سیاست ما در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات ورود بخش خصوصی و به دست گرفتن مدیریت طرحها و پروژه ها است

زیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن تشویق بخش خصوصی به حضور جدی تر و پررنگ تر و کار سالم و قانونی در حوزه ict گفت: دولت قصد رقابت با بخش خصوصی را ندارد بلکه نقش حامی و یاور بخش خصوصی و فعالان حوزه ICT را دارد

 واعظی با درآمدزا خواندن عرصه ICT گفت: تنوع محصولات و خدمات و جذابیتهای موجود در حوزه ICT سبب شد تا همیشه فضا برای فعالیت بخش خصوصی و شرکتهای دانش بنیان وجود داشته باشد

وی با اشاره به لزوم وجود دیتا سنتر در استان گفت: ما از ایجاد دیتا سنتر در استان حمایت می کنیم و برای دیتا سنتر داری تسهیلاتی هم قایل خواهیم شد

۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۱۲:۲۵
تعداد بازدید : ۴۳۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید