اخبار

با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، 170پروژه ارتباطی و مخابراتی درگلستان، با اعتباری بالغ بر بیش از 2000 میلیارد ریال افتتاح شد

با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، 170پروژه ارتباطی و مخابراتی درگلستان، با اعتباری بالغ بر بیش از 2000 میلیارد ریال افتتاح شد
با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات 170 عنوان پروژه ارتباطی و مخابراتی در گلستان،با اعتباری بالغ بر بیش از 2000 میلیارد ریال افتتاح شد. دکتر واعظی همچنین در جلسه نخبگان و فعالان حوزه ICT استان گلستان نیز شرکت کردند.

به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، این پروژه ها شامل 6 پروژه ارتباطات زیرساخت، 105 پروژه همراه اول و 5 پروژه ایرانسل است.

از جمله این پروژه ها می توان به توسعه پهنای دیتای اپراتورها به ظرفیت 350 مگابایت، ایجاد مسیر پشتیبان، پروتکشن، ارتباطات ملی در مسیر گنبد، مراغه- تپه، بجنورد توسعه پهنای باند 252 E1، توسعه و تکمیل زیرساخت برق مرکز گرگان، توسعه شبکه ملی فیبر نوری به میزان 105 کیلومتر، توسعه سیستم های شبکه ارائه خدمات دسترسی به پهنای باند، توسعه سیستم سوئیچ و دسترسی خدمات مخابراتی مبتنی بر فیبر نوری و سیم مسی  اشاره کرد.

همچنین توسعه سیستم های انتقال شهری، مبتنی بر فیبر نوری و رادیو، افتتاح توسعه بخش core در چهار نقطه، افتتاح پروژه توسعه بخش ترانسپورت در 50 نقطه، پروژه توسعه و نوسازی BSS و RAN در 50 نقطه و افتتاح توسعه RNC و BSC  از جمله این افتتاح هاست.

از سوی دیگر در این مراسم با حضور وزیر ارتباطات، افتتاح رسمی و توسعه و گسترش نسل 3 ایرانسل در گرگان، نوسازی بخش core شبکه و توسعه ظرفیت سوئیچ های محلی استان گلستان و نوسازی بخش core شبکه و توسعه ظرفیت سوئیچ  انجام شد.

در این مراسم وزیر ارتباطات با تبریک دهه فجر و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: پرتاب ماهواره فجر اقتدار نظام جمهوری اسلامی را نشان داد.

وی با تشکر از استاندار و نمایندگان مجلس استان گلستان افزود: بر عهدی که از قبل با شما بستم پایبندم.

واعظی اظهار کرد: انتظار ما از بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان ارائه طرح ها و پروژه های روشن و مشخص است و هر چند در زمینه فیبر نوری و شبکه انتقال فعالیتهایی انجام شد، اما برای مردم گلستان باید بیشتر از اینها تلاش کنیم.

وی بر حل مشکلات قرارداد کارگزاران روستایی در استان گلستان تأکید کرد و افزود: با توجه به جمعیت بالای روستاهای استان گلستان در تلاش هستیم شرایطی فراهم شود تا پست و پست بانک و مخابرات تمام فعالیتهای خود را از طریق کارگزاران انجام دهند و کسب و کار در این زمینه رونق یابد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با نخبگان و فعالان حوزه ICT با ابراز خرسندی از تلاشهای جوانان و نخبگان و فعالان این استان برای استفاده یا به کارگیری فناوری اطلاعات در حوزه های مختلف زندگی گفت: امروز باید ICT زیربنای توسعه هر کشور قرار گیرد تا زمینه توانمندسازی بخش های دیگر جامعه و کسب و کار را فراهم آورد

وی کمک کردن وزارت ارتباطات به بخش خصوصی را یک وظیفه و هدف دانست و گفت: انتظار ما آن است که ابتدا فعالان و پژوهشگران و بخش خصوصی یک جوشش و کوششی را در درون خود ایجاد نماید آنگاه از ما به عنوان یک حامی طلب کمک کند.

واعظی با اشاره به سیاستهای دولت تدبیر و امید در حوزه ICT گفت: دولت قصد دارد فناوری اطلاعات را به عنوان پیشران توسعه، توانمندساز حوزه های دیگر و تسهیل کننده زندگی و کسب و کار در جامعه گسترش دهد که بسیار عملیاتی و کاربردی است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این موضوع که حمایت از تولید محتوای بومی با خط و زبان فارسی از برنامه های وزارت ارتباطات است گفت: به دلیل گستره زبان فارسی در منطقه این حمایت می تواند محدود به مرزهای کشور نشده و خارج از مرزها هم خواهان داشته باش.

۲۰ بهمن ۱۳۹۳ ۱۲:۲۵
تعداد بازدید : ۴۱۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید