اخبار

وزیر ارتباطات287 پروژه ارتباطی و مخابراتی استان مازندران را با اعتباری بالغ بر 3000 میلیارد ریال افتتاح کرد

وزیر ارتباطات287 پروژه ارتباطی و مخابراتی استان مازندران را با اعتباری بالغ بر 3000 میلیارد ریال افتتاح کرد
با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات 287 پروژه ارتباطی و مخابراتی با اعتباری بالغ بر 3000 میلیارد ریال در مازندران افتتاح شد.همچنین دکتر واعظی در جمع نخبگان و فعالان ict استان نیز حضور یافت.

به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، این پروژه ها شامل 7 طرح زیرساختی، 3 طرح مخابراتی، 258 طرح همراه اول و 19 طرح ایرانسل است.

از جمله این پروژه ها می توان به توسعه شبکه ملی فیبرنوری به طول 127 کیلومتر، توسعه پهنای باند اپراتورها به ظرفیت 1400 مگابایت بر ثانیه، ایجاد مسیر پشتیبان در مسیر فیروزکوه - بابل، توسعه پهنای باند انتقال اپراتورها 504 E1، توسعه و تکمیل زیرساخت برق مرکز SC2 بابل و آمل بهشهر قائم شهر اشاره کرد.

توسعه سیستم شبکه ارایه خدمات دسترسی به باند پهن، توسعه سیستم های سوییچ و دسترسی به خدمات مخابراتی و ارتباطی، توسعه سیستم های انتقال شهری مبتنی بر فیبرنوری و رادیو، از دیگر پروژه های صورت گرفته است.

همچنین توسعه بخش core در 6 نقطه، افتتاح پروژه توسعه بخشی در 130 نقطه، افتتاح پروژه های توسعه و نوسازی بخش BSS و RAN در 120 نقطه و افتتاح پروژه RNC و BSC ، از جمله این افتتاح هاست.

از سوی دیگر در این مراسم با حضور وزیر ارتباطات، افتتاح شبکه نسل 4 ایرانسل و توسعه و گسترش نسل 3 در شهرهای مختلف، نوسازی بخش core، نوسازی شبکه IP و ارتقا و توسعه شبکه انتقال انجام شد.

وی همچنین در دیدار با نخبگان و فعالان بخش ICT افزود: نخبگان و فعالان حوزه ict باید با آموزش افراد علاقه مند، تحصیلکرده و جوان، زمینه مهارت این افراد را در کنار دانش فراهم سازیم .

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد حمایت از بخش خصوصی گفت: برنامه و سیاست ما در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات ورود بخش خصوصی و به دست گرفتن مدیریت طرحها و پروژه ها است

واعظی ضمن بیان این موضوع که شخص ریس جمهور بر حضور بخش خصوصی در اداره و اجرای امور تاکید دارد گفت: جامعه هدف این دولت فقط تهران نیست بلکه همه شهرها و روستاها باید در جریان توسعه قرار بگیرند.

وی گفت: اقتدار دولت در نظارت و حمایت و برنامه ریزی در مورد بخش خصوصی است

دکتر واعظی همچنین در جلسه شورای اداری این استان حضور یافت و از نزدیک با استاندار و مسئولین این استان دیدار و گفتگو کرد.

 

۲۱ بهمن ۱۳۹۳ ۰۸:۴۲
تعداد بازدید : ۳۶۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید