اخبار

با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات 720 پروژه ارتباطی و مخابراتی با اعتباری بالغ بر 5000 میلیارد ریال در استان خراسان رضوی افتتاح شد

با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات 720 پروژه ارتباطی و مخابراتی با اعتباری بالغ بر 5000 میلیارد ریال در استان خراسان رضوی افتتاح شد
با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در روز سه شنبه مورخ 93/11/21، 720 پروژه ارتباطی و مخابراتی با اعتباری بالغ بر 5000 میلیارد ریال در استان خراسان رضوی افتتاح و بهره برداری شد. همچنین ایشان با نماینده ولی فقیه استان دیدار داشتند.

به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات پروژه های انجام شده مربوط به سازمان تنظیم مقررات- زیرساخت- پست- پست بانک- مخابرات- اپراتورها است.

سامانه جهت یاب سوم طیف فرکانس در شهرستان مشهد مقدس، توسعه پهنای باند دیتای اپراتورها در استان به ظرفیت 1300 مگابایت، توسعه دروازه ارتباطات بین الملل مشهد به ظرفیت 000/10 مگابایت، توسعه پهنای باند انتقال اپراتورها در استان به ظرفیت E1 2274 ، توسعه شبکه فیبر نوری استان جمعاً به میزان 79 کیلومتر، ازجمله این افتتاح هااست.

همجنین افتتاح 2000 باجه مستقل شده روستایی پست بانک، توسعه سیستم های شبکه ارائه خدمات باند پهن، توسعه سیستم های سوئیچ و دسترسی به خدمات مخابراتی و ارتباطی، افتتاح 180 پروژه مخابراتی و چندین پروژه مربوط به اپراتورهای تلفن همراه از جمله شبکه نسل 3 و 4 ایرانسل و همراه اول، افتتاح توسعه بخش core در 8 نقطه، توسعه بخش ترنسپورت در 380 نقطه، توسعه و نوسازی BSS و RAN در 100 نقطه، نوسازی شبکه IP استان خراسان رضوی و راه اندازی 26 سایت مخابراتی رایتل ازمهمترین پروژه هااست.

دکترواعظی  دراین مراسم؛باتبریک دهه مبارک فجر و گرامیداشت یاد و خاطره امام و شهداگفت: ما بر عهد و پیمانی که دکتر روحانی قبل از انتخابات با مردم بست, پایبندیم  و دولت تدبیر و امید قول داد تااز شایستگان استفاده کند.

وی همچنین باتبریک موفقیت آمیز ماهواره فجر به فضا و قرار گرفتن در مدار اصلی افزود:درتلاشیم تا تمام امکانات در یک یا چند شهر بزرگ متمرکز نشود.

واعظی بابیان اینکه با طرح حقوق شهروندی از طرف دکتر روحانی ما دیگر شهروند درجه 1 و 2 نداریم؛افزود: ما خدمتگزار مردم محروم هستیم و این برنامه و سیاست دولت دکتر روحانی است.

وزیر ارتباطات اظهارکرد: ما در ابتدای دولت با بررسی وضعیت وزارت ارتباطات در برنامه پنجم یافتیم که فقط 13% برنامه های پنجم توسعه پیش رفته است و بخش عظیمی از برنامه ها  انجام نشده بودو این مسئولیت ما را برای جبران عقب افتادگی برنامه, چند برابر کرد.

وی بابیان اینکه خراسان رضوی مرکز مذهبی ایران است و نگاه همه مردم و مسئولین به این مرکز و بارگاه علی ابن موسی الرضا (ع) است افزود: هر چه به این منطقه خدمت کنیم حق مطلب را ادا نکرده ایم. خدمت به زوار امام رضا (ع) و استان خراسان عبادت است.

واعظی تصریح کردبا سفرهایی که به استان ها انجام داده ام از نزدیک دیدم که خوشبختانه  نهضت توسعه ICT در کشور به راه افتاده است. سرمایه این دولت همبستگی، همدلی، صمیمیت و اعتماد به دولت است که باید برای حفظ این سرمایه تلاش کنیم.

وی درپایان خاطرنشان کرد:فردا روز مهمی برای دولت و نظام است و ان شاءالله همانند سالهای گذشته به ندای رهبر خود پاسخ داده و در راهپیمایی 22 بهمن حضوری پرشور داشته باشیم.

دکتر واعظی از نزدیک با حضرت آیت الله علم الهدی امام جمعه مشهد دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار آیت‌الله علم‌الهدی نیز استفاده بهینه از ابزارهای جدید فناورانه را یک موهبت الهی خواند و گفت: اگر نتوانیم استعداد جوانان را در حوزه ICT به سمت و سوی الهی سوق دهیم، قطعاً در جهت آسیب پیش خواهد رفت.

وی ضمن یادآوری خاطرات گذشته خود در تهران و ارتباط نزدیک با دکتر واعظی و خانواده ایشان گفت: بنده از قدیم به دکتر واعظی ارادت داشتم و این موضوع درباره خانواده ایشان که از روحانیون بودند مصداق داشت

آیت الله علم الهدی در ادامه با توصیف شرایط دنیای کنونی و لزوم استفاده از فضای مجازی و به خصوص شبکه های اجتماعی مجازی گفت: حذف فضای مجازی و شبکه های اجتماعی و یا جلوگیری از استفاده مردم و جوانان از این ابزار فناوری راه حل مناسبی نیست بلکه باید به گونه ای مدیریت کرد که عوارض منفی و آسیب های احتمالی آن به حداقل برسد

وی گفت: خوشبختانه در سطوح بالای نظام با افراد متدین روبه‌رو هستیم و اگر بدنه با مدیریت سطح بالا هماهنگ نباشد، مشکل‌ساز می‌شود

آیت الله علم الهدی در ادامه گفت: شما در خط مقدم قرار دارید و بدنه مدیریتی شما پشت سر قرار دارند، پس مراقب باشید که در خط مقدم کار را بر اساس رضایت خداوند و مصلحت نظام مقدس جمهوری اسلامی و زمینه سازی ظهور امام زمان فراهم سازید

۲۱ بهمن ۱۳۹۳ ۱۶:۳۰
تعداد بازدید : ۴۹۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید