اخبار

دکتر براری: همدلی با مجلس شورای اسلامی در دستورکار وزارت ارتباطات / 75 درصد مصوبات سفرهای استانی عملیاتی شده است

دکتر براری: همدلی با مجلس شورای اسلامی در دستورکار وزارت ارتباطات / 75 درصد مصوبات سفرهای استانی عملیاتی شده است
معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات با بیان اینکه درسال 94، همدلی با مجلس شورای اسلامی در دستورکار وزارت ارتباطات قرار دارد؛ گفت: به دنبال پیگیری های مستمر با مراکز ICTاستانی ، 75% مصوبات سفرهای استانی وزارت ارتباطات، عملیاتی شده است.

دکتر براری در گفتگو با خبرنگار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به حضور حداکثری دکتر واعظی در جلسات سه شنبه مجلس و جلسات مشترک دوشنبه نمایندگان با وزیرارتباطات، اشاره کرد و افزود: به دلیل حضور حداکثری در جلسات علنی مجلس، این معاونت، رتبه اول را در بین معاونان پارلمانی وزارتخانه ها و دستگاههای اجرایی کسب کرد.

وی به حضور دکتر واعظی در 20 استان کشور به همراه معاونان اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال 93 در سفر به استان های کشور از نزدیک با موانع و مشکلات استان ها آشنا شدیم و افتتاح پروژه های انجام گرفته در حوزه ی توسعه زیرساخت ها، افزایش خدمات سرویس هایی در بخش ICT ، از جمله اقدامات انجام شده در سطح استانی است.

براری شناسایی نیازهای استانی را ضروری برشمرد و افزود: به دنبال عملیاتی شدن ایجاد نهضت تولید نرم افزار و محتوا و جهش در ایجاد اشتغال در بخش ICT در استان ها هستیم.

معاون پارلمانی وزارت ارتباطات اظهار کرد: تلاش کرده ایم با پیگیری های فراوان، مصوبات سفرهای استانی به نتیجه برسد که تاکنون 75% این مصوبات عملیاتی شده است.

براری در پاسخ به سؤالی در خصوص بودجه وزارت ارتباطات و تکالیف قانونی وزارت در سال جدید گفت: تبصره 12 در لوایح بودجه سالانه مرتبط با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است که بند الف آن در خصوص درآمدهای بخش و هزینه آن در توسعه بخش در لایحه تنظیم مقررات بخشی به طور دائمی تبدیل به قانون شده است و دیگر نیازی نیست هر سال در لوایح بودجه سالانه ارائه شود و از لایحه مذکور حذف شد.

معاون حقوقی وزارت ارتباطات در پاسخ به سؤالی در خصوص تعامل وزارت ارتباطات با مجلس گفت: خوشبختانه در سال 93 نشست های مشترکی با حضور نمایندگان مجلس و گزارش متعدد در کمیسیون های مرتبط با مجلس ارائه شده است و برنامه ریزی برای حضور معاونان وزارت و مدیران سازمان های وابسته نیز به نحو شایسته انجام شد

 تصویب اساسنامه پست در صحن علنی مجلس ، درسال 94 /حفظ جایگاه حاکمیتی پست بانک

وی تصویب اساسنامه پست در صحن علنی مجلس شورای اسلامی از برنامه های آتی وزارت در سال 94 عنوان کرد و گفت: درسال 94اقدامات لازم را برای حفظ جایگاه حاکمیتی پست بانک در مجلس شورای اسلامی و دولت انجام خواهیم داد.

براری استخراج خلأهای قانونی در بخش و ارائه طرح یا لایحه در راستای به حداقل رساندن این مشکلات در مجلس یا دولت را ضروری برشمرد و ادامه داد: پیگیری تصویب اساسنامه سازمان نظام مهندسی ارتباطات و فناوری اطلاعات در مجلس، در دستور کار قرار داد.

معاون حقوقی وزارت ارتباطات اظهار کرد: در سال 94 به دنبال ساماندهی دفاتر ICT روستایی و توسعه آنها به دفاتر پیشخوان روستایی هستیم.

وی توسعه خدمات به صورت الکترونیک و توسعه شرکت های دانش بنیان را ضروری دانست و افزود توجه به: اشتغال، رونق اقتصادی و افزایش بهره وری و رفاه در استان ها از جمله برنامه های این معاونت در سال 94 است.

براری بر استفاده از منابع تخصیص داده شده برای کاهش شکاف دیجیتالی در استان ها تأکید کرد و افزود: توسعه تلفنی خانگی به تمام روستاهای بالای 10 خانوار، توسعه شبکه اینترنت به تمامی روستاهای بالای 30 خانوار و پوشش حداکثری روستاهای پرجمعیت در دستور کار قرار دارد.

وی بر تحقق دولت الکترونیک با استفاده از سرمایه گذاری بخش خصوصی تأکید کرد و گفت: تصویب ساختار استانی، تأمین ساختمان و نیازهای استانی در اولویت ما قرار دارد.

۱۵ فروردین ۱۳۹۴ ۰۹:۰۹
تعداد بازدید : ۳۸۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید