پرش به محتوای اصلی

اخبار

دکتر براری: مهمترین برنامه ما در استانها توسعه خدمات الکترونیکی، توسعه اشتغال و بهبود و کسب و کار است

دکتر براری: مهمترین برنامه ما در استانها توسعه خدمات الکترونیکی، توسعه اشتغال و بهبود و کسب و کار است
دکتر براری در جمع مدیران ادارات کل ict استانها ضمن پایان یافتن دور اول سفر وزیر ارتباطات و هیات همراه به تمامی استانهای کشور تا قبل از شروع ماه مبارک رمضان، گفت: اهداف فاز دوم سفرهای استانی را جهت توسعه دولت الکترونیکی و بهبود فضای کسب و کار و توسعه اشتغال در حوزه ict عنوان کرد

به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، براری معاون مجلس و امور دولت وزارت در سخنانی با اشاره به اقدامات ارزشمندی که در مورد توسعه زیرساخت استانها انجام شده است، گفت: مهمترین برنامه ما در استانها توسعه خدمات الکترونیکی، توسعه اشتغال و بهبود و کسب و کار است و انتظار داریم با توجه به برنامه وزارت در خصوص ایجاد شغل در سال جاری استانها برنامه های خود را در زمینه توسعه این شاخص ها ارایه دهند.

براری با بیان این که تا کنون 29 سفر استانی انجام شده که بیشترین حجم سفر در بین وزارتخانه ها را شامل می شود، گفت: این حجم از سفر استانی عزم وزارتخانه در افزایش جایگاه ادارات استانی را نشان می دهد.

وی در عین حال از افزایش تعاملات استانداران با وزارت خبر داد و اظهار داشت: طبق برنامه در نظر داریم  تا هفته دولت به سفرها پایان دهیم. اما جهت توسعه دولت الکترونیکی و بهبود فضای کسب و کار و توسعه اشتغال فاز دوم سفر از ماه رمضان با همراهی شرکت های خصوصی شروع خواهد شد.

براری با اشاره به اختصاص بودجه به استانها که در زمینه های مختلف از جمله تجهیزات فنی و کاهش شکاف دیجیتالی و uso در استانها هزینه شده گفت: در سال گذشته در همه استانها، شفاف سازی برنامه های توسعه ای صورت گرفت و قرار است تا پایان خرداد در بخش دولتی و خصوصی برنامه های سال جاری شفاف سازی صورت گیرد.

وی با اشاره به منطقه بندی استانها نیز گفت: در این راستا، شورای مناطق جهت هماهنگی و همکاری بیشتر در استانها تشکیل شده است.

براری از برنامه جهت همکاری بخش خصوصی خبر داد و گفت: پردیس همراه اول  با همکاری دانشگاه شریف و همراه اول ایجاد شد که موفق بود و در نظر داریم این مدل موفق در دیگر دانشگاه ها هم اجرا شود.

۱۲ خرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۳۸
تعداد بازدید : ۱,۰۳۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید