پرش به محتوای اصلی

اخبار

برگزاری جلسه ویدئو کنفرانسی مدیران کل استانی با مدیرکل محترم دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق بودجه

برگزاری جلسه ویدئو کنفرانسی مدیران کل استانی با مدیرکل محترم دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق بودجه
در جلسه صبح امروز درخصوص چگونگی تدوین برش استانی و برنامه ششم توسعه با حضور آقایان مهندس موثقی ، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق بودجه، مهندس نیکخواه، مدیرکل دفتر هماهنگی اموراستانها، مهدیقلی، معاون دفتر هماهنگی اموراستانها و تعدادی از همکاران این دفتر بصورت ویدئوکنفرانس با مدیران کل ارتباطات و فناوری اطلاعات سراسر کشور برگزار گردید.

در این جلسه آقای مهندس موثقی با اشاره به زیربخشهای حوزه ICT عنوان داشتند: در سه موضوع خدمات سرویس، صنعت و بازرگانی می بایستی فعالیت نمود.

اعتقاد ما بر پایه نگاه یکپارچه در بخش ICT در کشور می‌باشد که برای حصول نیتجه نیازمند یاری تمامی همکاران در ادرات کل استانی می باشیم.

ایشان عنوان داشتند باید از وضعیت موجود تصویری روشن ارائه نمائیم . در مباحث مختلف کمیته‌های تخصصی ایجاد شده است که هر کمیته وضعیت خاص خود را دارا می‌باشد و در موضوعی خاص فعالیت خود را انجام خواهد داد.

وظایف هریک از کمیته های تخصصی تهیه پیش‌نویس وظایف ششگانه تعیین شده توسط شورای برنامه‌ریزی و پیشنهاد موضوعات خاص مرتبط با بخش می باشد.

کمیته های تخصصی در حوزه های خدمات زیربخش پست، زیربخش‌های مخابرات و فناوری و کمیته تخصصی تولید و بازرگانی زیربخش‌های پست، مخابرات و فناوری اطلاعات که تمام کمیته‌ها زیرنظر کمیسیون تلفیق برنامه بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات فعالیت خواهند نمود.

در ادامه جلسه مهندس موثقی از مدیران کل ICT استانی خواستار شدند تا وضعیت موجود صنعت محتوا، کاربردها و شبکه را احصا نموده و در قالب فرمت مشخص ارائه نمایند. همچنین هدف گذاری و مشخص نمودن روند کار و نیز احصاء ظرفیت های موجود از دیگر نکات قابل بحث در این خصوص بود .

ایشان با اشاره به اینکه برش استانی برای برنامه توسعه نگاه دولت به حوزه فناوری و اطلاعات می‌باشد اشاره نمود تسهیل درامر سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و فراهم‌آوری شرایط مطلوب جهت فعالیت این بخش در کسب و کار و مدیریت یکپارچه رفتار توسعه ICT از اهمیت بسزایی برخوردار باشد همچنین تعامل با حوزه صنعت و حوزه فرهنگ (دربحث محتوا) حائز اهمیت می باشد.

۲۳ خرداد ۱۳۹۴ ۱۶:۲۸
تعداد بازدید : ۱,۱۲۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید