پرش به محتوای اصلی

اخبار

دکتر براری: توسعه زیرساخت ها باید منجر به توسعه و رشد اقتصادی شود

دکتر براری: توسعه زیرساخت ها باید منجر به توسعه و رشد اقتصادی شود
معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزارت در جلسه شورای راهبری، سیاستگذاری و هماهنگی استان بوشهرگفت: توسعه زیرساخت ها باید منجر به توسعه و رشد اقتصادی شده و از سوی مردم قابل درک باشد.

به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر براری در این جلسه که پیش از ظهر دیروز مورخ 94/04/15 از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: وزارت ارتباطات در زمینه توسعه زیرساختهای ارتباطی تا کنون به خوبی انجام وظیفه کرده و لازم است از زیرساخت هایی که فراهم شده است، برای ارتقای بهره وری و افزایش رفاه مردم برنامه ریزی شود.

وی افزود: برنامه سال جاری حضور حداکثری بخش خصوصی در توسعه خدمات، اشتغال و تولید محتوا است .

دکتر براری با تاکید بر اینکه به دنبال کاستن از نگاه دولتی به این بخش هستیم، گفت: وزارت ارتباطات 650 میلیارد تومان برای کاهش شکاف دیجیتالی و توسعه زیرساختها در نظر گرفته و هر گونه سرمایه گذاری که موجب توسعه زیرساختها و افزایش کیفیت خدمات و نهایتاکاهش شکاف دیجیتالی شود، مورد تایید است.

دکتر براری در بخش دیگر سخنان خود به توسعه خدمات الکترونیکی پرداخت، گفت: در سال گذشته بیش از 10 پروژه با سرمایه بخش خصوصی در استانها عملیاتی شد.

دکتر براری خواستار ارائه بسته توسعه ای استان ها در زمینه زیرساختها، مناطق ویژه، روستاها و خدمات و اشتغال شد و اظهار داشت: این بسته برنامه راه سال 94 خواهد بود.

وی افزود: سیاست وزارت ارتباطات برقراری ارتباط اینترنتی در تمام روستاهای بالای 30 خانوار، تلفن خانگی در روستاهای بالای 20 خانوار و تک ارتباط تلفنی برای روستاهای زیر 20 خانوار شود که از طریق طرح USO در سراسر کشور دنبال می شود.

وی در ادامه با اشاره به این که استان بوشهر دارای زیرساخت های خوبی است،  اظهار داشت: استان بوشهر در زمینه تجارت الکترونیکی بیشترین ضریب نفوذ را در جنوب کشور دارد و دارای رتبه سوم  کشوری است.

معاون وزیر ارتباطات با تاکید بر این که امکاناتی که به روستاها برده می شود باید باعث توسعه اشتغال و درآمدزایی در روستاها شود، اظهار داشت: با تهیه بسته توسعه زیرساخت و خدمات ارزش افزوده خاص روستاها می توان به توانمند سازی نیروی انسانی در این بخش کمک نمود.

وی با اشاره به راه اندازی مرکز کال سنتر در برخی از استانها که به ایجاد اشتغال انجامیده است، گفت: آمادگی داریم به شرکتهای بومی استان بوشهر مجوز ارائه خدمات کال سنتر بدهیم.

معاون وزیر ارتباطات، در بخش دیگر سخنان خود از امکان توسعه خدمات نوین پستی در استان خبر داد و گفت: پروژه GNAF می تواند تحول ایجاد کرده و منجر به توسعه خدمت در جامعه شود.

وی با تقدیر از حضور پست و پست بانک در روستاها خواستار هدفمندی ارائه وام به روستائیان جهت ایجاد اشتغال در روستاها و مهاجرت معکوس شد.

 بوشهر-2

بوشهر-1

۱۶ تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۲۶
تعداد بازدید : ۱,۶۰۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید