پرش به محتوای اصلی

اخبار

دکتر براری: سهم ICT در افزایش رفاه و اشتغال بیشتر شود

دکتر براری: سهم ICT در افزایش رفاه و اشتغال بیشتر شود
باید با تهیه برنامه توسعه خدمات و بازنگری در توسعه زیرساخت ها، باعث ارتقاء شاخص IDI استان ایلام شد.

به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر براری معاون حقوقی، دولت و مجلس با بیان این مطلب و ابراز امیدواری نسبت به ارائه طرحها و برنامه های مختلف بخش های حاکمیتی و خصوصی در استان ایلام، گفت: در صورتی که هر یک از این طرحها به طور مجزا مشخص شود امکان سرمایه گذاری به نحو موثر ایجاد و موجب ارتقای رتبه استان می شود.

وی افزود: با توجه به اینکه ICT موتور پیشران اقتصاد است و امسال برای نخستین سال IT در یک سرفصل مجزا از سوی مقام معظم رهبری اعلام شد، انتظار ما این است سهم ICT در افزایش رفاه و اشتغال بیشتر شود.

دکتر براری با تاکید بر عزم وزارت ارتباطات در توسعه متوازن استانها، خاطر نشان کرد: انتظار ما این است که در بخش روستایی با ایجاد زیرساختها، خدماتی برده شود که باعث ایجاد اشتغال، کاهش ترافیک شهری و مهاجرت معکوس شود.

وی افزود: البته باید توجه داشت که توسعه خدمات در روستاها باید بر اساس نیاز هر استان باشد و در حال حاضر، با توجه به زیرساختهای ایجاد شده در استان ایلام، زمینه استفاده از این زیرساختها جهت ایجاد اشتغال باید مد نظر قرار گیرد.

دکتر براری با اعلام آمادگی وزارت در زمینه توسعه زیرساختهای روستایی در جهت ایجاد ارتباط اینترنتی در تمامی روستاهای بالای 30 خانوار، تلفن خانگی در روستاهای بالای 20 خانوار و ارتباط تلفنی در روستاهای زیر20 خانوار گفت: در صورتی که پیشنهاد جدیدی در این زمینه از سوی استانها اعلام شود، مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

وی با تاکید بر اهمیت جذب منابع استانی نیز گفت: ادارات کل استانی با توجه به منابع محدود، باید بتوانند راه های جذب منابع را پیدا و به رفع مشکلات بپردازند.

معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اهمیت مناطق مرزی به ویژه شهر مهران اظهار داشت: بسته پیشنهادی برای مناطق مرزی باید با در نظر گرفتن مسئله رومینگ در این نقاط صورت گیرد تا مشکلات مردم مرتفع شود.

دکتر براری خواستار بهره برداری بیشتر از ظرفیتهای بخش خصوصی جهت سرمایه گذاری در استان و تحقق دولت الکترونیکی در این استان شد.

گفتنی است اداره کل ICT استان ایلام، در حال حاضر ضمن جلسه با فعالان ICT استان و ایجاد مرکز رشد ICT با کمک پارک علم و فناوری، پروژه سلامت الکترونیک را در دست اجرا دارد.

۲۲ تیر ۱۳۹۴ ۱۶:۰۴
تعداد بازدید : ۳,۱۲۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید