اخبار

افتتاح و راه اندازی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کردستان

در چندسال اخیر پهنای باند اینترنت در کردستان چهار برابر شده است و با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات در این استان دیگر محدودیتی در این زمینه نخواهیم داشت.

دکترکرم پور معاون فناوری و امور بین الملل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم معارفه مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کردستان در سنندج، گفت: اجرای ماده چهل وشش برنامه توسعه پنجم در زمینه بخشی و فرابخشی در حوزه ICT و کمک به بهره مندی تمام اقشار مردم از خدمات IT بالا و بهره مندی  شصت درصد  از خانوار ها از اینترنت پر سرعت از جمله اهداف این وزارتخانه است .

دکترکرم پور همچنین از افتتاح اولین مرکز دیتا سنتر با پردازش دادها در کردستان خبر داد.

مهندس شهبازی استاندار کردستان نیز در این مراسم گفت: با آغاز به کار اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کردستان، خدمات زیرساختهای مخابراتی، پستی و پست‌بانک دراین استان جهش فوق‌العاده‌ای خواهد داشت.

در ادامه مراسم  مهدیقلی مدیرکل دفتر هماهنگی امور استانهای  وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گزارشی در خصوص هدف ازایجاد ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استانها را به اطلاع حاضران رساند.

در ادامه این مراسم سعدی امیری سرپرست سابق شرکت ارتباطات زیرساخت استان بعنوان مدیر کل ارتیاطات و فناوری اطلاعات  استان کردستان معرفی شد.

شایان ذکر است در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین قلیان مشاور وزیر و رئیس شورای فرهنگی، رجایی معاون دفتر هماهنگی اموراستانها، سبوحی معاون حراست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و هیات همراه دکتر کرم پور معاون  فناوری و امور بین الملل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز حضور داشتند.

همچنین مدیران پست، مخابرات، پست بانک و جمعی از مسئولین و صاحبنظران بخش ICT دولتی و خصوصی و کارکنان ادارات یاد شده حاضران در مراسم  بودند.

در ادامه دکتر کرم پور پس از اجرای مراسم به اتفاق همراهان از ادارات پست ، پست بانک و مخابرات بازدید کردند و با کارکنان به گفتگو پرداختند.

۱۹ اسفند ۱۳۹۱ ۱۴:۳۸
تعداد بازدید : ۱۵۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید