اخبار

اجرای پایلوت ارائه خدمات الکترونیکی توسط بخش خصوصی در گیلان

اجرای پایلوت ارائه خدمات الکترونیکی توسط بخش خصوصی در گیلان
معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات کشور گفت:سرمایه گذاری بخش خصوصی در گیلان باعث ارائه هر چه بهتر خدمات الکترونیکی می شود.

 مهندس علی حکیم جوادی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان گیلان و همچنین معارفه مدیرکل فناوری اطلاعات گیلان که با حضور استاندار، مدیران و فرمانداران استان در استانداری گیلان برگزار شد، اظهار کرد: با موافقنامه‌ای که میان سازمان فناوری اطلاعات و استانداری گیلان به امضا می‌رسد، زمینه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای ارائه هرچه بهتر خدمات الکترونیکی فراهم می‌شود.

وی افزود: ما باید به سمتی حرکت کنیم که مدیریت سرویس‌ها از سوی دولت به بخش خصوصی ارائه شود تا شاهد اجرای هرچه بهتر این خدمات در تمامی استان‌ها باشیم.

حکیم جوادی خاطرنشان کرد: در این راستا کنسرسیوم‌هایی متشکل از شرکت‌های توانمند داخلی تشکیل خواهد شد.

رئیس سامان فناوری اطلاعات کشور با اشاره به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه ICT گفت: براساس برآوردهای صورت گرفته می‌بایست برای پیاده‌سازی دولت الکترونیک و خدمات الکترونیک در کشور سالانه حدود ۳ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری بخش صورت گیرد.

وی بیان کرد: بدون شک عملیاتی کردن تمامی پژوهش‌های صورت گرفته در این حوزه از طریق بودجه دولتی امکانپذیر نیست و باید بخشی از کارها که توسط بخش خصوصی قابلیت اجرا دارند به بخش خصوصی واگذار شود.

جوادی با اشاره به سند تهیه شده در استان گیلان در زمینه ICT اظها کرد: سند توسعه استان گیلان دارای ویژگی‌های بسیار خوبی است که از جمله این ویژگی‌ها یکپارچگی و ارتباط منطقی در بخش‌های مختلف پیش‌بینی شده در این سند است و همچنین داشتن اهداف بسیار مشترک در سند اصلی تعیین شده در سازمان از دیگر ویژگی‌های این سند است.

وی با اشاره به افتتاح اداره‌کل فناوری اطلاعات گیلان تصریح کرد: اداره‌کل فناوری اطلاعات گیلان نماینده حاکمیت در این حوزه است که امیدواریم با شکل‌گیری آن مشکلات اجتماعی در این حوزه برطرف شود.

در پایان این نشست مهندس رضایتی با حکمی از سوی رئیس فناوری اطلاعات کشور به‌عنوان مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان معرفی شد و همچنین موافقت‌نامه‌ای میان سازمان فناوری اطلاعات، استانداری و بخش خصوصی برای اجرای بهتر این سند، امضا شد. 

۲۷ اسفند ۱۳۹۱ ۱۰:۵۹
تعداد بازدید : ۱۳۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید