اخبار

امضا تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه سمنان و پژوهشگاه ارتباطات و فن اوری اطلاعات با حضور وزیر ارتباطات

امضا تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه سمنان و پژوهشگاه ارتباطات و فن اوری اطلاعات با حضور وزیر ارتباطات
به منظور ایجاد و گسترش ، همفکری و همکاری های آموزشی ، پژوهشی تفاهم نامه سه جانبه ای با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بین دکتر علی خیرالدین رئیس دانشگاه سمنان ، دکتر مرتضی براری رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و مهندس سیف ا... شهاب مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان به امضا ء رسید .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ، همکاری در تاسیس و راه اندازی پژوهشکده ICT   استان سمنان ، توسعه خدمات و تجاری سازی فناوری های نوین در استان ، تشکیل کمیته پژوهش و توسعه ICT استانی ، استفاده بهینه از توانمندی های علمی طرفین برای گسترش آموزش و پژوهش در کشور با پذیرش و تربیت استاد و دانشجویان تحصیلات تکمیلی از جمله اهداف این تفاهم نامه است .
همچنین ایجاد ، تجهیز و راه اندازی آزمایشگاههای مرجع و تایید نمونه در دانشگاه و پارک علم و فناوری به منظور توسعه پژوهش کاربردی و تقویت شرکت های دانش بنیان با محوریت ICT و  IT و اعطای تسهیلات کم بهره و قرض الحسنه به شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری دارای ایده های تجاری مرتبط با IT و ICT از دیگر اهداف این تفاهم نامه است .
دانشگاه سمنان در قالب این تفاهم نامه ارائه خدمات کارگاهی و آزمایشگاهی مورد نیاز جهت ارائه دوره های آموزشی کوتاه مدت مشترک ، بهره گیری از توانائیهای متقابل جهت اجرای فعالیت های مشترک یا اختصاصی آموزشی و پژوهشی ، انتشار مقالات علمی حاصل از نتایج پروژه های تحقیقاتی مصوب ، موافقت  جهت راه اندازی ، تکمیل و بهره برداری از مراکز آموزشی ، تحقیقاتی و خدمات اطلاع رسانی مورد نیاز  و تالیف و ترجمه مراجع و متون و کتب علمی مورد نیاز را متعهد شد .
همچنین برون سپاری بخشی از طرحهای تحقیقاتی و عملیاتی به دانشگاههای استان ، بررسی پیشنهادات برگزاری دوره های آموزشی و اعلام نتایج به دانشگاه ، ارائه مشاوره و خدمات تخصصی به شرکت های دانش بنیان پارک علم و فناوری دانشگاه و اعضای هیات علمی دانشگاه ، کمک برای راه اندازی آزمایشگاهها ، کارگاه ها و مراکز تحقیقاتی در دانشگاه و حمایت از مرکز رشد پارک علم و فناوری و به رسمیت شناختن حق و حقوق مادی و معنوی دانشگاه در خصوص نتایج حاصل از فعالیتهای مشترک هم از جمله تعهدات پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات بود .
اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان هم در قالب این تفاهم نامه تشکیل کمیته پژوهش و توسعه ICT استانی در راستای خدمات و تجاری سازی فناوری های نوین در دانشگاه سمنان و مشخص نمودن و نیاز سنجی مشکلات حوزه IT و ICT  استان سمنان و برگزاری دوره های آموزشی مشترک و تربیت نیروی انسانی در بخش های مهندسی فناوری اطلاعات ، مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات و زیر ساخت و کار آفرینی و توسعه کسب و کار مبتنی بر ICT  و برطرف کردن مشکلات زیر ساختی ارتباطات مراکز تحقیقاتی ، دانشگاهی و رشد استان را متعهد شد .
این تفاهم نامه در 8 ماده و یک تبصره به امضای طرفین رسیده و به مدت سه سال قابل اجراست .
یاد آور می شود ، استان سمنان دارای 114 هزار  474 دانشجو است که از این تعداد 15 هزار و 221 دانشجو در دانشگاه سمنان مشغول به تحصیل هستند .
همچنین تعداد اعضای هیات علمی مراکز آموزش عالی استان سمنان هم  دو هزار و 174 نفر است که 340 نفر از آنان عضو هیات علمی دانشگاه سمنان هستند .

۲۶ فروردین ۱۳۹۲ ۰۹:۳۳
تعداد بازدید : ۱۱۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید