اخبار

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان آذربایجان شرقی در آیین افتتاح پژوهشکده دانشجویی شهدای جهاد علمی : جهاد دانشگاهی می تواند در زمینه فضای سایبری موثر باشد

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان آذربایجان شرقی در آیین افتتاح پژوهشکده دانشجویی شهدای جهاد علمی : جهاد دانشگاهی می تواند در زمینه فضای سایبری موثر باشد
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به قابلیت های جهاددانشگاهی در زمینه های مختلف گفت: این نهاد می تواند در بحث فضای سایبر موثر باشد و در زمینه تولید نرم افزار های بومی گام های اساسی بردارد
 به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، مهندس حسین زاده درآیین افتتاح پژوهشکده دانشجویی  جهاددانشگاهی استان اظهار کرد: این اداره کل اعلام آمادگی می کند در راستای تولید نرم افزارهای بومی از پژوهشگران حوزه ICT حمایت کند.

وی یادآور شد: مرکز امداد رخدادهای رایانه ای نیز جهت مقابله با هرگونه بد افزار که وارد کشور می شود در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات فعال بوده و متخصصان این ویروس ها را مورد تحلیل قرار داده و نسبت به خنثی کردن آنها اقدام می کنند.

مهندس حسین زاده اضافه کرد: کمیته پژوهش ICT نیز با هدف توسعه ارتباط این بخش از صنعت با پژوهش و دانشکاه با حضور جهاددانشگاهی و معاونت های پژوهشی دانشگاه و این اداره کل ایجاد شده است. که قطعا زمینه ساز توسعه ICT در استان خواهد شد.

وی تاکید کرد: اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان آمادگی کامل را دارد از پژوهشکده ها، شرکت های دانش بنیان و دانشگاه ها و همچنین از پایان نامه های دانشجویی حمایت بکند.

وی ادامه داد: این حمایت به اشکال مختلف از جمله تجهیز آزمایشگاه ها و حمایت از پایان نامه های دانشجویی و تجاری سازی پروژه ها می تواند باشد.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات عدم آموزش به کاربران عمومی و کاربران متخصص و هم چنین عدم وجود نرم افزاها و سیستم های عامل بومی را زمینه ساز ورود ویروس ها و کرم های رایانه ای و بدافزارها عنوان کرد.

وی به مشکلات به وجود آمده در خطوط ارتباطی در جریان زلزله ارسباران اشاره کرده و گفت: در زمان وقوع زلزله ارتباط ما از نظر دیتا و شبکه های تلفن برقرار بود ولی به دلیل نبود فرهنگ استفاده از تلفن در زمان وقوع حوادث غیر مترقبه ترافیک ایجاد شده و اختلالاتی به وجود آمد. در همین زمینه و با استفاده از تجربیاتی که در این استان به دست آمده، این اداره کل با دانشگاه تبریز قرار داد پژوهشی امضا کرده است.

مهندس حسین زاده از دانشگاه ها و جهاد دانشگاهی خواست در راستای رفع این گونه اختلالات احتمالی وفرهنگ سازی استفاده از سیستم های ارتباطی در جامعه در مواقع بروز حوادث غیر متقربه و همچنین زمینه های سرمایه گذاری در بخش ICT در استان نیز پژوهش هایی انجام دهند.

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۳:۰۳
تعداد بازدید : ۱۰۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید