اخبار

دیدار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از شرکت مخابرات استان قم

دیدار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از شرکت مخابرات استان قم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با مدیرعامل شرکت مخابرات استان قم گفت : با توجه به پتانسیلهای علمی و دینی که در قم بعنوان قطب جهان تشیع وجود دارد ، قم باید هدایت جهانی را بر عهده بگیرد.

آقای دکتر نامی در ادامه گفت : در ایران اسلامی یک الگوی مدیریت انسانی که در نوع خود در جهان بی مانند و دارای ظرفیتهای بالایی برای هدایت انسانها می باشد در نظر گرفته شده است و ارزشی که اسلام برای انسانها قائل شده بر اساس معیارهای الهی است، در مقابل در دنیای غرب که نگاه آنها صرفاً مادی است .

وی بیان داشت : باید با کمک گرفتن از ICTمعارف ناب تشیع و اهل بیت (ع) از قم به اقصی نقاط جهان منتقل شود. وی در ادامه گفت: خوشبختانه ضریب نفوذ تلفن ثابت و همراه در استان قم در مقایسه با میانگین کشوری وضعیت مناسبی دارد . وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هدف از سفر به قم را بررسی وضعیت مخابراتی استان قم عنوان کرد و گفت: امروز با کمک جامعه علمی و دانشگاهی در صدد هستیم در دانشگاه قم پژوهشکده ای در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات ایجاد نماییم که در همین راستا تفاهم نامه ای را با دانشگاه قم  و اداره کل فناوری استان قم امضاء نمودیم. وی ادامه داد : هدف از ایجاد این پژوهشگاه استفاده از ظرفیتهای علمی و پژوهشی قم در زمینه معارف اسلامی به ویژه فرهنگ ناب تشیع و انتقال آن از طریق شبکه ارتباطی به اقصی نقاط جهان می باشد. وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه امروز ایران اسلامی در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفتهای خوبی داشته است گفت: این حوزه در جامعه امروز تاثیر بساری دارد و استکبار جهانی نیز در صدد است از این حوزه در سطح بیشتری در آینده استفاده نماید و بر گفتمان ملل حاکمیت پیدا کند و اگر این امر صورت گیرد، اراده خود را بر ملت ها تحمیل خواهد کرد . آقای دکتر نامی با اشاره به اینکه امروز دنیای مجازی در حال نزدیک شدن به دنیای واقعی است ، اظهار داشت ما نیز باید از ظرفیتهای قم که قطب جهان تشیع میباشد استفاده کنیم و فرهنگ ناب تشیع را در جهان تسری دهیم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد : فعالیت در حوزه سایت ها برای انتقال معارف اسلامی و دینی در دستور کار این وزارتخانه قرار گرفته است و این بخش تکمیل کننده حوزه رتباطات خواهد بود.

وی تصریح کرد : امروزه استکبار جهانی از ایجاد سایت های مختلف ازجمله گوگل در صدد است نیازهای علمی و اطلاعاتی جوامع بشری را جمع آوری و بر اساس آن برای آینده جهان برنامه ریزی نماید و ما نیز باید با ارتقاء حوزه فناوری اطلاعات معارف دینی را در فضای مجازی گسترش و به متقاضیان ارائه دهیم .

آقای نامی افزود: هدف جمهوری اسلامی ایران خیر و برکت مبنی بر هدایت الهی برای همه جهان است و ما این کار را یک وظیفه الهی می دانیم .

گفتنی است با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیرعامل شرکت مخابرات استان قم تفاهم نامه ایجاد پژوهشکده ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای پژوهش و تحقیق در حوزه ارتباطات بین پژوهشکده علم و فناوری وزارت ارتباطات و فناوری ارتباطات دانشگاه قم و اداره کل فناوری استان قم به امضاء رسید.

در این دیدار مدیرعامل شرکت مخابرات استان قم نیز با ارائه گزارشی عملکرد یکساله این شرکت را تشریح نمود. وی واگذاری بیش از 28000 شماره تلفن ثابت و 150000 شماره تلفن همراه را از جمله خدمات این شرکت در  یکسال گذشته عنوان کرد.

آقای سید اسدا... دهناد در ادامه ضریب نفوذ تلفن ثابت و همراه استان را بالاتر از ضریب نفوذ کشوری اعلام کرد و افزود : هم اینک ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان قم بیش 3/37% میباشد این در حالی است که میانگین ضریب نفوذ کشوری 8/35% میباشد و ضریب نفوذ تلفن همراه استان را 84% اعلام کرد این در حالی است که ضریب نفوذ میانگین کشوری 74% میباشد.

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۹:۳۷
تعداد بازدید : ۱۵۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید