اخبار

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران خبر داد: انتقال میزبانی تمامی دستگاه های اجرایی به داخل

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران خبر داد:  انتقال میزبانی تمامی دستگاه های اجرایی به داخل

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان فناوری اطلاعات ایران :مهندس علی حکیم جوادی در همایش تجارت الکترونیکی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت : این تلاش ها در راستای تکمیل شبکه ملی اطلاعات عملیاتی می شود.

وی افزود:شبکه ملی اطلاعات ،شبکه ای کاملا داخلی است که امکان اتصال به شبکه های جهانی را دارد و همه شبکه های موجود در کشور تکمیل کننده این شبکه خواهد بود.

وی با اشاره به گزارش هایی که از سوی مراجع معتبر جهانی منتشر می شود تصریح کرد : در این گزارش ها ،ICT یکی از مهمترین ابزارها برای عملی شدن تعهدات دولت ها معرفی شده است .

وی خاطر نشان کرد : خاصیت یکپارچه سازی اطلاعات ،کاهش هزینه ها و افزایش سرعت ارایه خدمات از جمله مزیت های بهره گیری از ارتباطات فناوری اطلاعات است که مورد تاکید این سازمان ها قرار گرفته است.

وی ادامه داد : بر اساس برخی مدل ها ی طراحی شده از سوی این دستگاه ها،در آینده بنگاه های اقتصادی ظرفیت های خود را از طریق امکانات دولتی یکپارچه می کنند و بیشترین نقش در اختیار بخش خصوصی خواهد بود.

معاون وزیر ارتباطات گفت: بر اساس این مدل ها ،دولت ها نقش هماهنگ کننده را خواهند داشت به گونه ای که به عنوان واسطه ، سرویس ها را در اختیار کاربران قرار می دهند .

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران با بیان این مطلب که شبکه ملی اطلاعات تنها مختص کشور ما نیست .اظهار داشت :کشور کویت نیز شبکه ای با مدل شبکه ملی اطلاعات کشورمان به منظور انتقال منابع داخلی در درون کشور کویت طراحی و پیاده کرده است .

وی ادامه داد : کشور برزیل یکی دیگر از این کشور ها است که یک شبکه اطلاعات در حوزه سلامت الکترونیکی خرد به دلیل اهمیت بالای مباحث امنیتی در این حوزه پیاده سازی کرده است .

علی حکیم جوادی با بیان این مطلب که شبکه ملی اطلاعات نیز در کشور ما در راستای یکپارچه سازی اطلاعات و انتقال اطلاعات داخلی درون شبکه ای امن و پایدار پیاده سازی می شود تصریح کرد: این شبکه از دو بخش عمومی و اختصاصی تشکیل شده که در بخش اختصاصی شاهد شبکه های دستگاهی نظیر شبکه شباب،مالیات ،گمرک و غیره هستیم .

وی ادامه داد: بر اساس قانون می بایست تمام دستگاه های دولتی به این شبکه متصل شوند که تاکنون دستاوردهای زیادی محقق شده و در مرحله بعدی،اشتراک گذاری اطلاعات میان دستگاه ها عملیاتی خواهد شد.

وی تاکید کرد: در همین راستا به منظور تحقق اهداف پیش بینی شده در این شبکه، ایجاد مراکز داده استانی،انتقال میزبانی سایت ها به داخل و استفاده از فناوری نوین پیگیری و اجرایی می شود

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۲:۴۹
تعداد بازدید : ۱۲۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید