اخبار

تبدیل ایران به هاب منطقه ای با افتتاح فیبر نوری مسیر آستارا به چابهار

تبدیل ایران به هاب منطقه ای با افتتاح فیبر نوری مسیر آستارا به چابهار
 

در مراسم افتتاح پروژه فیبر نوری که با حضور معاون عمرانی استاندار گیلان ، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان ، مدیرعامل مخابرات ، رئیس نمایندگی زیرساخت گیلان و مسئولین شهر آستارا در آستارا برگزار شد رئیس جمهور در پیام خود از طریق ویدئو کنفرانس با قدردانی از عوامل اجرایی پروژه بین‌المللی فیبر نوری و نیز شرکت ارتباط زیرساخت، اظهار کرد: امیدواریم افتتاح پروژه بین‌المللی فیبر نوری موجب سرعت بیشتر و آسان شدن تبادل ارتباطات و اطلاعات شود و در نهایت زمینه‌ها و ظرفیت‌های همبستگی در بین ملت‌ها را فراهم کند.

دکتر محمد حسن نامی در حاشیه بهره برداری از طرح های زیرساختی کشور در جمع خبرنگاران ضمن بیان این مطلب، اظهار داشت: یکی از پروژه های مهم زیرساختی که امروز با حضور رئیس جمهور به بهره برداری رسید، پروژه ترانزیت ارتباط بین الملل بود.

وی افزود: با بهره برداری از این پروژه، علاوه بر تبدیل شدن ایران به هاب ارتباطی منطقه، درآمدزایی مناسبی برای کشور نیز محقق خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: همچنین این پروژه امکان حضور موثرتر و پررنگ تر در تصمیم سازی ها و تصمیم گیری های بین المللی را فراهم می کند.

وزیر ارتباطات با بیان این مطلب که ایران به عنوان یکی از کشورهای امن و با ثبات این ظرفیت را دارد تا ارتباطات بین الملل را منتقل کند تصریح کرد: فعالان این حوزه در سطح دنیا به دنبال منطقه ای امن برای انتقال ارتباطات بین الملل هستند و با توجه به کنسرسیومی که پیش از این ایجاد شده است، بستر لازم در این خصوص فراهم می شود.

وی ادامه داد: در این کنسرسیوم، ایران بیشترین سهم را دارد و بیشترین مسیر فیبرنوری در این پروژه توسط کشورمان آماده شده و در همین راستا، بیشترین درآمد در این بخش متعلق به ایران خواهد بود.

وی با بیان این مطلب که امروز پنج هزار کیلومتر فیبرنوری به دیگر زیرساخت های ارتباطی کشور افزوده شده است گفت: این زیرساخت ها، زمینه توسعه و رشد اقتصادی ایران و افزایش سهم ارتباطات در تولید ناخالص داخلی(GDP) را فراهم می کند.

با افتتاح پروژه بین‌المللی فیبر نوری ارتباط فرانکفورت آلمان پس از عبور از مسیر ایران به کشور عمان متصل می‌شود.

سرعت‌بخشی سیستم دیتا، اینترنت و شبکه مخابراتی از جمله مزایای پروژه فیبر نوری عنوان شده است

۷ خرداد ۱۳۹۲ ۱۳:۲۱
تعداد بازدید : ۱۶۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید