اخبار

فرازی از خطبه غدیر دروصف قائم آل محمد (عج)

فرازی از خطبه غدیر دروصف قائم آل محمد (عج)

 

پیام تبریک به مناسبت میلاد با سعادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی فاطمه ((س)

فرازی از خطبه گران‌سنگ غدیر دروصف قائم آل محمد (عج)

ویژگیها و ماموریتهای خاص حضرت مهدی (عج)

ای مردم: آگاه باشیدکه آخرین امام، مهدی قائم ، «صلوات الله علیه»از ماست . آگاه باشید که او پشتیبان دین ، انتقام گیرنده از ظالمان ، فتح کننده و ویران کننده قلعه های (شرک و کفر) است . آگاه باشید که (مهدی عج) بر هر گروهی از اهل شرک غالب است و هدایت کننده آنهاست . آگاه باشید اوست که انتقام خون دوستان خدا را می‌گیرد.

آگاه باشید که او یاری کننده دین خداست .

آگاه باشید که او(حضرت مهدی) از دریای عمیق (علم و قدرت الهی) بسیار بسیار بهره می گیرد (و زندگی سراسر پریشانی انسانها راسامان می دهد . رسول خدا (ص) امام زمان (عج) را تشبیه کرده به کسی که در کنار دریایی عمیق باشد و آبهای زیادی را بادست از دریا بکشد و این دریاکنایه از دریای عدالت حق است که بسیار عمیق است و تمام انبیاء و اوصیاء الهی از این دریا استفاده کردند و جامعه را بهره‌مند نمودند ولی مهدی موعود (عج) برحسب ماموریتی که دارد و باید عدل کامل را در جامعه پیاده کند و با استفاده فراوان از دریای علم ، قدرت و عدالت خداوند ، جامعه را از عدل و داد سیراب خواهد نمود.

آگاه باشید: اوست که هر صاحب فضیلتی را به قدر فضلش و هر صاحب جهالتی را به قدر جهلش مشخص می کند (در واقع او فضل و برتریهای دانایان و جهل و بی خردی نادانان را می داند.)

آگاه باشید که او برگزیده و منتخب خداست.

بدانید که وارث همه علوم و دانشها وحاکم بر ادراک‌هاست (تمام علوم عالم به دست مبارک اوست ).

امتیازات و ارتباطات خاص حضرت مهدی (عج) با خداوند در راستای ماموریتهای الهی:

آگاه باشید که او از سوی پروردگارش سخن می گوید و آیات و نشانه های او را برپا می کند، آگاه باشید همانا او هدایت یافته ای استوار است (که در انجام ماموریتی که از طرف حق تعالی برعهده دارد هیچگونه سستی و اضطراب به خود راه نمی دهد.).

آگاه باشید که همانا او (کسی است که از جانب خداوند اموری) به او واگذار شده است. (خدای متعال او را برگزید و او را به عنوان خلیفه خود در زمین قرارداد تا خواسته اش را که همانا اجرای عدالت است در زمین پیاده کند و به همین سبب اراده او اراده خدا و حکم او حکم خداست.)

آگاه باشید که گذشتگان پیش از مهدی (عج) (مانند انبیاء پیشین و در کتب آسمانی گذشته ) به (آمدن) او بشارت داده اند. آگاه باشید که او (آخرین وصی و حجت خدا در زمین است و تا روز قیامت ) حجت باقی خواهد ماند و بعد از او (امام و ) حجتی نیست .

و حقی نیست مگر (آنچه) همراه او است و نوری نیست مگر آنچه نزد اوست. (پس حق آن است که او میگوید و راه آن است که او می پوید)

آگاه باشید که هیچ کس نمی تواند بر اوغلبه کند و کسی که بر ضد اوست یاری نمی شود (پس هرکه در مقابل اوبایستد سرکوب می شود )

آگاه باشید که او ولی خدا در روی زمین و حاکم خدا در میان خلقش و مورد اعتماد خدا در اسرار نهان و آشکار اوست.

دفتر هماهنگی اموراستانها

14 شعبان 1434

مصادف با 2/4/92

 

۲ تیر ۱۳۹۲ ۱۵:۰۸
تعداد بازدید : ۲۸۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید