اخبار

استاندار گیلان: دیتاسنتر برای ما حیاتی و آبرو است

استاندار گیلان: دیتاسنتر برای ما حیاتی و آبرو است

استاندار گیلان در دیدار اعضای کمیته فنی پیاده سازی سرویسهای الکترونیکی ضمن تقدیر از تلاشهای صورت گرفته در سخنانی اظهار داشتند:

با حضور افراد تاثیر گذار در این کمیته تردید ندارم کار به خوبی پیش خواهد رفت این تلاش و حرکت شما به من انرژی می دهد و باید همه توجه لازم را به این مهم داشته باشند.

مهندس هاشم نیا با اشاره به اینکه جدیت و استمرار در پیگیری برای پیاده سازی دولت الکترونیک باید مورد توجه همه دستگاهها قرار گیرد افزود:

این اتفاق در استان ما با تلاش اعضای کمیته فنی در حال انجام شده است اما باید طوری هدف گذاری شود که مردم سرعت در اجرای خدمات الکترونیکی باید نهایت دقت را معمول نمایند چون اشتباه پذیر نیست و توجه به امنیت پایدار از ضروریات این امر می باشد.

استاندار گیلان با اشاره به اهمیت ارائه خدمات به صورت الکترونیکی عنوان داشت:

کاری کنیدکه شمولیت سرویسها از نظر کمی لحاظ شود و همه خانوارها تحت پوشش باشند.

دستگاهها باید بپذیرند و شما باید با تلاش مستمر و با حوصله ادامه دهید تا نتیجه دهد ، سرعت و دقت در این بخش ضروری و لازم است و آثار آن نیز به زودی دیده شود.

مهندس هاشم نیا ادامه داد: مدیریت‌ها بیشتر به دنبال نشان دادن نمادهای فیزیکی هستند و فعالیت‌های نرم‌افزاری از بیرون زیاد دیده نمی‌شود.

استاندار گیلان انجام فعالیت مذکور در مقابل بناهای فیزیکی را بسیار شگفت‌انگیز خواند و تصریح کرد: مردم از ایجاد دولت الکترونیک بهره می‌برند و نرخ ارائه خدمات کاهش می‌یابد.

وی با تاکید براینکه به‌راحتی می‌توان دولت الکترونیک را در گیلان پیاده‌سازی کرد، بیان کرد: کیفیت باید در کنار کمیت در فعالیت‌ها مورد توجه باشد.

هاشم‌نیا با بیان اینکه 127 پروژه بزرگ در گیلان در حال اجرا است، اظهار کرد: پروژه دولت الکترونیک از تمام پروژه‌های استان بزرگ‌تر است.

وی در بخش دیگر از سخنان خود با توجه به اقدامات به عمل آمده برای استقرار دیتا سنتر در استان گیلان تاکید داشت : اینجانب از هیج کمکی در کنار اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات برای اجرای سریعتر این پروژه مهم دریغ نخواهم نمود و تاکید دارم دیتاسنتر برای ما حیاتی و آبرو است و انشا اله با پیگیری های لازم به زودی شاهد افتتاح و بهره برداری از این مرکز خواهیم بود.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار گیلان نیز در جلسه مذکور به پیاده‌سازی دولت الکترونیک در استان اشاره کرد و گفت: پیاده‌سازی دولت الکترونیک یکی از مهم‌ترین ماموریت‌های دستگاه‌های اجرایی است.

صفرعلی کریمی پاشاکی با بیان اینکه تاکنون 12 جلسه برای پیاده‌سازی دولت الکترونیک در گیلان برگزار شده است، افزود: دستگاه‌های استان به این باور رسیدند که ایجاد دولت الکترونیک امور را تسهیل می‌کند.

وی روند پیاده‌سازی دولت الکترونیک در گیلان را مثبت ارزیابی کرد و یادآور شد: تلاش می‌شود به اهداف سند توسعه استان برسیم.

مهندس رضایتی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان ضمن تشکر از همراهی و همکاری مطلوب همکاران حاضر در کمیته فنی و به ویژه معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی استاندار گیلان اظهار داشت اگر با همین سرعت و دقت ادامه دقیم و قطع نشود قطعا به نیمه خواهیم رسید وی چند عنصر در شکل گیری دولت الکترونیک را مهم دانست و افزود: اجرای دیتاسنتر برای تجمیع اطلاعات سازمانها،ایجاد شبکه امن تبادل اطلاعات و همچنین تهیه نرم افزارهای کاربردی از عناصر اصلی دولت الکترونیک است که با حضور کنسرسیوم ایریانابوم و اقدامات به عمل آمده برای اجرای دیتاسنتر گیلان جزو استانهای پیشرو در تحقق دولت الکترونیک خواهد بود.

دکتر متقی طلب رئیس پارک علم فناوری و مهندس مظلوم مدیرکنسرسیوم ایریانابوم در خصوص سرویسهای شناسایی شده و نتیجه اقدامات در 12 جلسه کمیته فنی مطالبی را مطرح نمودند.

۱۲ تیر ۱۳۹۲ ۱۲:۱۶
تعداد بازدید : ۲۱۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید