اخبار

افتتاح مرکز داده استان همدان

افتتاح مرکز داده استان همدان
مرکز داده (دیتاسنتر) استان همدان روز گذشته با حضور مهندس علی محمد آزاد استاندار همدان، دکتر امیرخجسته نماینده مردم همدان، معاون وزیر ارتباطات، مهندس حکیم جوادی و مدیران کل دستگاههای اجرایی استان افتتاح شد.
 

مرکز داده (دیتاسنتر) استان همدان روز گذشته با حضور مهندس علی محمد آزاد استاندار همدان، دکتر امیرخجسته نماینده مردم همدان، معاون وزیر ارتباطات، مهندس حکیم جوادی و مدیران کل دستگاههای اجرایی استان افتتاح شد. مدیرکل ارتباطات و فن آوری همدان در آغاز مراسم با ایراد سخنانی اشاره کردند که  مراکز داده از مهمترین بخش های شبکه ملی اطلاعات است و به عنوان مرکز ثقل این شبکه نقش آفرینی می کند.  آقای مهندس ساکی همچنین  افزود: شبکه ملی اطلاعات - شبکه امن داخلی است که در سراسر کشور گسترده شده و به عنوان تولید کننده - مبادله کننده و اشتراک دهنده اطلاعات عمل می کند، مهندس علی حکیم جوادی رئیس سازمان فناوری اطلاعات کشور با بیان اینکه با افتتاح مرکز داده در استان همدان و بهره برداری از آن و همچنین اقداماتی که در راستای پیاده سازی شبکه ملی اطلاعات در این استان صورت گرفته انتظار داریم تا پایان برنامه پنجم توسعه این شهر به یک شهر الکترونیکی تبدیل شود، افزود: مرکز داده استانی مرحله دوم شبکه ملی اطلاعات محسوب می شود و با توجه به اقدامات صورت گرفته بستر ارائه خدمات الکترونیکی در این استان فراهم شده است.

در ادامه این مراسم مهندس علی محمد آزاد استاندار همدان ابراز امیدواری کرد: از فضای امن ایجاد شده استفاده شود و داده ها در اختیار فضای داخلی باشد و به خارج انتقال نیابد .وی تصریح کرد: سرمایه عظیمی در کشور و به تبع آن در استان همدان ایجاد شده که باید مورد بهره برداری بهینه قرار گیرد بنابراین هنر مدیریت خوب شما مدیران در برنامه ریزی برای استفاده مناسب از این سرمایه استهمچنین ایشان افزودند: در بحث سخت افزاری سرمایه گذاری کلانی در استان همدان شده و وجود یک میلیون و 300 هزار مشترک تلفن همراه از جمعیت یک میلیون و 700 هزار نفری این استان از جمله این سرمایه گذاری ها است. در پایان  دکتر امیر خجسته نماینده استان در مجلس شورای اسلامی  به ذکر توضیحاتی در این زمینه پرداختند و کارنامه دولت در این زمینه را قوی و اقدامات صورت پذیرفته را مجدانه تلقی کردند.

۱۸ تیر ۱۳۹۲ ۱۳:۰۸
تعداد بازدید : ۲۴۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید