اخبار

مهندس رادکانی ، معاون گسترش سازمان فناوری اطلاعات:

مهندس رادکانی ، معاون گسترش سازمان فناوری اطلاعات:
دستگاه هایی که تاکنون نسبت به دریافت توکن های امنیتی اقدام نکرده اند با هماهنگی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اقدام نمایند.
 

سخنران سوم همایش امنیت اطلاعات و مدیریت رخدادهای رایانه ای در سالن استانداری قزوین معاون گسترش سازمان فناوری اطلاعات ایران بود.

مهندس رادکانی با اشاره به وظایف این سازمان عنوان کرد:این سازمان سیاستهای کلان وزارت را پیگیری میکند که به سه هدف عمده به شرح زیر می توان اشاره نمود .

-         مدیریت امنیت اطلاعات که کار ساماندهی دستگاه ها در این حوزه کاملا مشخص و تعریف شده ویکی از وظایف سازمان در این حوزه کنترل پروانه شرکتهایی است که در خصوص آنتی ویروس ها فعالیت می کنند.

-         ساماندهی و ارزیابی محصولات، سازمان با تقویت آزمایشگاه هایی که در این حوزه فعالیت می کنند در جهت ایمن سازی امن محصولات اقدام نموده و لذا شرکتها و فعالین حوزه امنیت باید محصولات بومی خود را جهت بررسی و صدور مجوز به سازمان ارسال و پس از اخذ گواهی تائیدیه شروع به فعالیت نمایند.

-         وظیفه سوم سازمان پیشگیری و امداد می باشد .که در این راستا نیز سازمان فناوری اطلاعات ایران با راه اندازی مراکز ماهرنسبت به دستیابی به اهداف تعریف شده اقدام نموده و با راه اندازی سامانه تعاملی مرکز ماهر قفل سخت افزاری مورد نیاز جهت دسترسی به سامانه مذکور را در اختیار دستگاههای اجرای در سطح کشور قرار داده است . لذا دستگاه هایی که تاکنون نسبت به دریافت توکن های امنیتی اقدام نکرده اند با هماهنگی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اقدام نمایند.

۲۳ تیر ۱۳۹۲ ۰۹:۴۹
تعداد بازدید : ۳۰۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید