اخبار

مهلت چند روزه به شرکت های متخلف برای رفع اخطارها/ البرز فعالترین کمیته پایش کشور را دارد

مهلت چند روزه به شرکت های متخلف برای رفع اخطارها/ البرز فعالترین کمیته پایش کشور را دارد
رئیس کمیته پایش و کنترل سرویس های ارتباطی و فناوری البرز به شرکتهایی که در یک سال گذشته از طرف کمیته اخطار دریافت کرده اند متذکر شد طی روزهای آینده نسبت به رفع مشکلات خود اقدام کنند.

مهدی یوسف زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر این موضوع اظهار داشت: با شرکت های متخلفی که طی دو ماه پس از دریافت اخطار نسبت به رفع آن اقدام نکرده اند برخورد جدی خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه کمیته پایش استان فعالترین و اثرگذاترین کمیته پایش سرویسهای ارتباطی و فناوری اطلاعات کشور به شمار می رود، به ارائه رویکردهای این کمیته در سال جدید کاری پرداخت.

یوسف زاده گفت: در هفدهمین جلسه کمیته پایش و کنترل سرویس های ارتباطی و فناوری اطلاعات ضمن بررسی بسیاری از تخلفات اشاره شده در تفاهم نامه تخلفات جدید نیز مورد بررسی قرار گرفت.

حفظ رتبه برتر کمیته پایش نیازمند همیاری تمامی دستگاه ها است

رئیس کمیته پایش و کنترل سرویس های ارتباطی و فناوری البرز  اعلام کرد: گزارش هایی توسط کمیته پایش در خصوص تخلفات این حوزه آماده و در سطح کشور نیز انعکاس یافته است و هم اکنون کمیته پایش در حال رایزنی برای رفع این معضلات است.

وی ساماندهی سرویس های ارتباطی و فناوری اطلاعات را زمینه ساز ایجاد امنیت فضای تبادل اطلاعات استان عنوان کرد و ادامه داد: شناسایی و ساماندهی فعالیت های مختلف در سطح سازمان ها و شرکت های خصوصی از ابتدا در دستور کار این کمیته قرار گرفته است.

یوسف زاده با اشاره به مجموعه فعالیت های این اداره کل در یک سال گذشته و انعکاس آن در کشور به عنوان استان نمونه و پایلوت امور ارتباطی و فناوری اطلاعات گفت: در سومین جشنواره ملی ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز به دلیل فعالیت در حوزه های امنیت و نظارت، دستگاه اجرایی برتر در یکسال گذشته انتخاب شد که کسب این رتبه برای استان نوپای البرز به جهات مختلف قابل توجه و اهمیت بوده است.

رئیس کمیته پایش و کنترل سرویس های ارتباطی و فناوری البرز با ابراز امیدواری از این کمیته پایش به عنوان فعالترین و اثر گذاترین کمیته در سطح کشور در سال 92 نیز بتواند موفقیت های یکسال گذشته را داشته باشد، تاکید کرد: تحقق این امر نیازمند همکاری و همیاری همه مجموعه های دولتی استان البرز همچون گذشته می باشد.

برخورد جدی با شرکت هایی که در رفع تخلفتاشان تعلل می کنند

یوسف زاده با اشاره به برخورد های صورت گرفته با متخلفان گفت: شرکت هایی که تخلفاتی داشته اند موظفند مشکلات قبلی را برطرف کنند، عملکرد این شرکت ها در رفع معظلات قبلی باز هم مورد بازبینی قرار خواهد گرفت.

وی تاکید کرد: برخوردهای قبلی متضمن عدم رفع مشکلات قبلی این شرکت ها نیست.

رئیس کمیته پایش و کنترل سرویس های ارتباطی و فناوری البرز به شرکت هایی که در یکسال گذشته از طرف کمیته اخطار دریافت کرده اند متذکر شد: طی روزهای آینده نسبت به رفع مشکلات خود اقدام نمایند، در غیر این صورت برخوردهای لازم با سرویس دهندگانی که موارد اخطارها را حداکثر تا دو ماه پس از دریافت آن برطرف نکرده اند انجام خواهد شد.

یوسف زاده با اشاره به تخلف شرکتهای PAP و اپراتورها در واگذاری خدمات به شرکتهای فاقد مجوز گفت: واگذاری این خدمات علاوه بر تخلف شرکت ISP، تخلف اپراتور و PAP نیز محسوب شده و در صورت مشاهده این موارد برخوردهای لازم صورت خواهد گرفت.

وی همچنین در مورد سرویس های برقرار شده توسط شرکتهای فاقد مجوزهای لازم اظهار داشت: داشتن مجوز ISP برای ارائه خدمات مختلف برای شرکتها کافی نیست و شرکت ها بنا بر ارائه نوع خدمات باید سایر مجوزهای لازم را نیز کسب کنند در غیر این صورت فعالیت آنها تخلف قلمداد خواهد شد.

نظارت ها تداوم دارد

رئیس کمیته پایش و کنترل سرویس های ارتباطی و فناوری البرز اعلام کرد: شرکت های فاقد مجوز باید سرویسهای مربوطه  مشترکان را به شرکت مبدا بازگردانده و شرکت مبدا نیز ضمن پاسخگویی در مورد تخلف انجام گرفته باید حفظ کیفیت سرویس مشترکین را تضمین نماید.

یوسف زاده با اشاره به تنوع تخلفات مربوط به این حوزه تصریح کرد: نوع و میزان برخورد با هر تخلف پس از مشورت اعضا و بنا بر قوانین جاری و متناسب با نوع تخلف انجام خواهد شد و پس از نهایی شدن حکم توسط کمیته به شرکت های خاطی ابلاغ می شود.

وی در پایان بررسی تخلفات جدید حوزه ارتباطی و فناوری اطلاعات، بازنگری در شیوه های سنتی نظارت و بازرسی در این حوزه، تدوین دستورالعمل جامع نظارت و بازرسی ارتباطات و فناوری اطلاعات و تداوم نظارت های انجام گرفته طی یکسال گذشته را از مهمترین اولویت های کاری این کمیته طی یکسال آینده عنوان کرد.

۱۴ مرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۴۹
تعداد بازدید : ۴,۷۹۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید