اخبار

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز: ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات ویترین وزارت ارتباطات در استان ها هستند

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز: ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات ویترین وزارت ارتباطات در استان ها هستند
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز، بر نقش ویژه ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان ویترین فعالیتهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمانهای زیرمجموعه در استان تاکید کرد.
دکتر زرندی در گفت و گو با مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: پاسخگویی به شکایات مردمی و سازمان ها  جز مهمترین اهداف ادارات کل در استان ها است، این در حالی است که سال ها وزارتخانه متولی مشخصی برای این پاسخگویی در سطح استان نداشت.
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز همچنین در خصوص فعالیت های این اداره کل به منظور تامین امنیت فناوری اطلاعات و ارتباطات در این استان به جمع آوری و ممیزی وضعیت شبکه و امنیت دستگاه های استان و ارائه توصیه نامه های امنیتی و مشاوره های لازم در حوزه سایبر به سایر مجموعه های استان اشاره کرد و گفت: تهیه شناسنامه ارتباطات و فناوری اطلاعات دستگاه ها از ملزومات امن سازی دستگاه های استان است که در صدد انجام آن هستیم.
وی همچنین از نصب چهارده سنسور امنیتی (هانی پات) در سطح استان جهت شناخت بدافزارهای رایانه ای و حملات به شبکه های رایانه ای استان خبر داد و گفت: تا کنون شبکه ای با بیش از یکصد کاربر در سطح استان جهت اطلاع از رخدادهای امنیتی به توکنهای امنیتی مرکز ماهر نیز مجهز شده اند.
زرندی همچنین از برنامه این اداره کل برای اجرای اتوماسیون یکپارچه اداری و ارتباط الکترونیکی دستگاهها در سطح استان و همچنین اجرای پروژه دیتا سنتر استانی خبر داد.
وی به برنامه های متنوع این اداره کل در سطح استان جهت توسعه زیرساختهای ارتباطی و فناوری اطلاعات اشاره کرد و گفت: از طریق افزایش فعالیت اپراتورها و تسریع حضور اپراتورهای جدید و ایجاد شبکه ارتباطی مستقل دستگاهها تلاش کردیم گامی در جهت توسعه زیر ساخت در استان برداریم که در این راستا در اجرای برنامه ها و پروژه های استانی مرتبط با فناوری اطلاعات و انجام کارهای مطالعاتی و پژوهشی مشارکت صورت می گیرد.
وی همچنین مشارکت در کمیسیون امنیت سایبری استان، همکاری با پلیس فتا در برخورد با شرکتهای متخلف، همکاری با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص ساماندهی سایتها و پورتالهای استانی، همکاری با دادستانی جهت رفع مشکل آنتن دهی در زندانهای کشور، و عضویت در کارگروه دفاتر پیشخوان استان را از دیگر فعالیتهای این اداه کل برشمرد.
وی ابراز امیدواری کرد با تصویب چارت پیشنهادی این اداره کل که با توجه به شناختهای بدست آمده در استان و انجام کار کارشناسی و پیش بینی مشکلات و معضلات این حوزه تدوین شده، وضعیت همه ادارات کل در استانهای کشور به وضعیت مطلوب و پاسخگو در کشور تغییر کرده و وزارتخانه در تحقق اهداف عالی خود در سطح کشور بیش از پیش موفق باشد.
۱۶ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۰۶
تعداد بازدید : ۷,۱۴۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید