اخبار

مهندس رضایتی در همایش مدیریت امنیت اطلاعات : استفاده از ICTالزامی برای توسعه و افزایش بهره وری

مهندس رضایتی در همایش مدیریت امنیت اطلاعات : استفاده از ICTالزامی برای توسعه و افزایش بهره وری

 

در همایش یکروزه آشنایی با نظام مدیریت امنیت اطلاعات که به همت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان و با همکاری دانشگاه گیلان با حضور مدیران دستگاههای اجرایی و کارشناسان IT در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار گردید مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان استفاده از ICT را برای توسعه و حرکت به سوی بهره وری در سازمانها و بنگاههای اقتصادی الزامی دانست .

وی شاخص رضایت مردم  برای سنجش  عملکرد و ارزیابی عملکرد در چرخه تولید را  از منظر چهار عامل کیفیت ، تنوع ، ارزانی و در دسترس بودن کالا و تولیدات را مورد بررسی و افزود : در صورتیکه برای هر گونه نوآوری به سمت تغییرات فیزیکی حرکت نمائیم مستلزم صرف هزینه و وقت است که تا به نتیجه مورد نظر برسد یا از چرخه تغییر حذف یا در اجرا به مشکلات برخواهیم خورد که اگر توان  و تفکر را به سمت تغییرات نرم افزاری سوق دهیم آنگاه نقش  صنعت ICT در کنار سایر صنایع کاربردی تر و نتایج آن روشنتر خواهد . سرعت در عمل و صحت در عمل و انعطاف پذیری و تغییرات خلاقانه مستمر از ویژگی های استفاده از ICT است .

مهندس رضایتی خاطر نشان ساخت : سازمانها و بنگاههای اقتصادی که از فناوری ICT در ارائه خدمات  بهره بردند به سوی بهره وری حرکت نموده اند و اینگونه است که می توان به به سازمانی هوشنمد رسید .

ایشان به تعهدات قانونی و تکالیف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با توجه ماده 46 قانون برنامه پنجم توسعه اشاره و افزود برایفراهم نمودن زیرساخت لازم در راستای ایجاد سازمانهای هوشمند و خدمات مبتنی بر ICT با ایجاد مرکز ملی داده استان  این امر  تحقق خواهد یافت و تاکنون پیشرفت خوبی نیز برای این مهم داشته ایم .

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان  ایجاد نظام ملی مدیریت امنیت اطلاعات  در کنار شبکه ملی داده را عنصری ضروری و حیاتی برای ورود به خدمات هوشمند دانست که مستلزم  ساختارهای لازم و اقدام مطابق سند افتا برشمرد و اهتمام سازمانها  به اجرای ISMS  را به عنوان اولویت سازمانی خواستار شد 

۳۱ شهریور ۱۳۹۲ ۱۴:۵۰
تعداد بازدید : ۳۸۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید