اخبار

طرح کشوری پایش و نظارت بر بازار ICT برگزار می شود

طرح کشوری پایش و نظارت بر بازار ICT برگزار می شود
به منظور ارتقاء سطح هماهنگی در نظارت بر حوزه ICT با رویکرد حمایت حقوق مصرف‌کنندگان این حوزه در سراسر کشور، مرحله اول طرح کشوری پایش و نظارت بر بازار ارتباطات و فناوری اطلاعات در آذرماه برگزار می‌شود.

به گزارش ستاد خبری طرح پایش و نظارت بر حوزه ICT ، این طرح در راستای تحقق تفاهم‌نامه همکاری پایش و کنترل سرویس‌های ارتباطی و فناوری اطلاعات که بین رگولاتوری و 7 دستگاه حاکمیتی و نظارتی از جمله شرکت ارتباطات زیرساخت، سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، پلیس نظارت براماکن عمومی ناجا، پلیس فتا ناجا، سازمان فناوری اطلاعات و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای مبادله شده، اجرا می‌شود.

براساس این گزارش، ارتقاء سطح آگاهی مردم و فعالین حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و کاهش تخلفات و جرایم این حوزه از اهداف دیگر طرح کشوری پایش و نظارت بازار ICT است.
در این طرح که به صورت هماهنگ و متمرکز در 31 استان کشور اجرا می‌شود سرویس‌های ارتباطی و فناوری اطلاعات در چهار محور رعایت تعرفه‌های ابلاغی مطابق با قوانین و مقررات، ارایه خدمات پشتیبانی مناسب به کاربران، بررسی وضعیت شبکه توزیع و فروش خدمات و ارایه سرویس با کیفیت مناسب و مطابق با قوانین و مقررات و مفاد قرارداد، از سوی بازرسین به صورت کمی و کیفی مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرند.

در همین راستا طرح مذکور توسط اداره کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شمال غرب در سطح استانهای قزوین، گیلان و زنجان همزمان با سایر استانها برگزار می گردد.

۱۲ آذر ۱۳۹۲ ۱۳:۴۴
تعداد بازدید : ۴۰۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید