عروج ملکوتی یک دانشمند در سفری ابدی

دکتر احمد حاتمی کلشتری عضو هیات علمی پژوهشگاه فضایی ایران در جریان حادثه سقوط جرثقیل در مسجدالحرام جان باخت و به دیار باقی شتافت.


 

 به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات ، بنا بر گزارش‌های واصله، دکتر سید احمد حاتمی کلشتری در زمانی که در  کار کمک به مصدومان حادثه سقوط جرثقیل در نزدیکی کعبه در مکه در روز جمعه ۲۰ شهریور بوده، خود دچار سانحه می‌شود و بعد از انتقال به بیمارستان جان به جان آفرین تسلیم می‌کند.

دکتر سید احمد حاتمی عضو هیات علمی پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی پژوهشگاه فضایی ایران دارای  مدرک فوق دکترای مهندسی مکاترونیک و دکتری مهندسی مکانیک طراحی کاربردی از انگلستان است.

بنا بر این گزارش، دکتر سید احمد حاتمی که در هفدهم دی ۱۳۳۸ در شهر تهران متولد شده، تحصیلات مقطع دیپلم را در رشته ریاضی در موسسه دارالفنون در سال ۱۳۵۷ به پایان رسانده و در دانشگاه تهران در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته مهندسی مکانیک ادامه تحصیل داده است

وی سپس برای کسب مدارج بالاتر علمی راهی کشور انگلستان شده و دوره دکترای را در سال ۱۳۷۶ و  فوق دکتری را در سال ۱۳۸۰ در آن کشور به پایان رسانده است. ایشان در مدت  تحصیل در انگلیس و همچنین بعد از آن با متخصصان و دانشمندان این کشور در ارتباطات علمی بوده است

دکتر احمد حاتمی کلشتری همچنین مدیریت چندین پروژه ملی را در کارنامه خود دارد که از آن جمله است: طراحی و آزمایش مدل مقیاسی حامل، طراحی و آزمایش مدل مقیاسی رحا و ساخت دستگاه کشش نخ بدون تماس نوری

دکتر احمد حاتمی دارای چندین ثبت اختراع در ایران و انگلستان و مقالات متعدد علمی در نشریات معتبر و کنفرانس‌های بین‌المللی و ملی است

وی با ۲۸ سال سابقه کار در سطوح مختلف مدیریتی و تخصصی و کارشناسی در پژوهشگاه فضایی ایران و پیش از آن در وزارت جهاد کشاورزی به جامعه علمی کشور خدمات ارزنده‌ای  نموده است.

سوای مراتب علمی بالای ایشان، دکتر احمد حاتمی دارای سجایای اخلاقی و روحیات والای انسانی و فردی متواضع و عبد صالح خداوند بوده که با اعتقاد راسخ و پای‌بندی خالصانه به دین و نظام مقدس جمهوری اسلامی در جهت توسعه فرهنگ دینی تلاش‌های ارزنده‌ای نموده است.

فقدان این دانشمند جهادگر و بسیجی که انسانی ولایت‌مدار و متدین و متهعد بوده و عمر شریف خود را وقف سازندگی و خدمت به توسعه وجهه علمی میهن عزیز اسلامیمان  نموده است، ضایعه‌ای اسف‌بار برای جامعه علمی کشور است.

یاد و خاطره ایشان همواره در قلب و ذهن دوستان و همکارانشان جاودانه خواهد ماند.

در پی وقوع طوفان و بارش شدید باران روز جمعه (20 شهریور) در مکه مکرمه و واژگونی یک دستگاه جرثقیل کنار مسجدالحرام، 107 نفر از جمله 8 زائر ایرانی جان باختند و دهها نفر زخمی شدند.


۲۴ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۱۴
تعداد بازدید (۲,۱۶۰)
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات می باشد.